BOTY NA KLÍNKU, PLATFORMĚ NEBO FLATFORMĚ - V ČEM JSOU ROZDÍL?

2021-03-19
BOTY NA KLÍNKU,  PLATFORMĚ NEBO FLATFORMĚ - V ČEM JSOU ROZDÍL?

BOTY NA HRUBÉ PODRÁŽCE, JE DOBRÉ VYPSAT NA SEZNAM MUST HAVE KOUSKŮ V TÉTO SEZÓNĚ. (A NÉ JEN ). NA VÝBĚR MÁME MMNOHO TYPŮ BOT SE SILNÝMI PODRÁŽKAMI JAKO: KLÍNKY, PLATFORMY A POSLEDNÍ FLATFORMY. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI NIMI A JAK JE NOSIT?


Boty na vysoké podrážce jsou hot!

Boty se silnou podrážkou mají dvě nejdůležitější výhody: poskytují pohodlí při chůzi a přidávají nám několik (nebo dokonce mnoho ) centimetrů. Z tohoto důvodu se k těmto botám obvykle dostanou ženy, které už unavují nepříjemné podpatky a zároveň se nechtějí vzdát extra výšky, kterou tyto boty nabízejí. Další výhodou je, že obuv na platformě a klínových podpatcích je navržena v různých stylech - formálnějších i sportovních. Můžeme tedy chodit na obchodní jednání v klínových podpatcích i každý den chodit v pohodlných teniskách nebo teniskách na platformě.BOTY NA KLÍNKU,  PLATFORMĚ NEBO FLATFORMĚBoty na klínku - pohodlné a italské elegance

Klínové boty jsou charakteristickým typem podpatku, který ve 40. letech minulého století navrhl Salvatore Ferragamo. U klínů je vyplněn prostor mezi patou a podešví. Tímto způsobem má celý přístup podobu klínu. Z tohoto důvodu se pro tento typ obuvi v angličtině velmi často používá výraz klín. U klínů je největší výška na patě boty, zatímco špička boty je štíhlejší. Klínové sandály tak nabízejí značnou výšku a zvedají postavu a zároveň poskytují pohodlí a pohodlí


Vždy módní boty na platformě

Historie obuvi na platformě ve skutečnosti začíná kolem roku 600 před naším letopočtem. Tehdy staří Řekové používali tento typ obuvi v divadelních hrách ke zvýšení výšky herců. Ve starověkém Řecku tento typ obuvi nosily také ženy z aristokratických rodin. Ve středověku měly platformy zvané Veneziana Chopines a v Evropě patentky praktičtější rozměr. Byli oblečeni tak, aby se nezasekli v bahně při procházkách ulicemi města. Nosit boty na platformách svým způsobem také souviselo se společenským postavením. Benátský Chopines, který poskytoval až 20 palců extra výšky, byl signálem bohatství. V 16. století nosily sexy platformy kurtizány, protože poskytovaly extravagantní a svůdný vzhled, který přitahoval zákazníky. V Japonsku měla gejša takzvané Geta - klopné platformy, v Číně byl ekvivalentem takové boty Qixie.BOTY NA KLÍNKU,  PLATFORMĚ NEBO FLATFORMĚV současné době jsou platformy primárně spojeny s námi jako s prvkem subkultury i se šoubiznisem. Boty na platformě byly v 70. letech minulého století obuví, které se používaly na diskotéky. Platformy nosily také rockoví a funkoví hudebníci. Na počátku 21. století se platformy začaly znovu prosazovat, mimo jiné díky Lady Gaga, pro kterou byl tento typ obuvi základním prvkem oděvu. Obuv na platformě je obtížné klasifikovat, protože má různé formy a vzory. Jejich charakteristickým rysem je, že se nosí po celé délce boty od špičky až k patě. Často nabízejí trochu větší tloušťku kolem paty. Na platformě se nosí boty na vysokém podpatku i sportovní tenisky nebo tenisky .


Pboty na faltformě- nový trend

Nedávno se vedle klínů a platforem objevil třetí typ, tj. Flatformy. Druhý typ podešve je odvozen přímo od podešve platformy. Vyznačuje se stejnou šířkou po celé své délce. To znamená, že tloušťka podešve je stejná na úrovni špičky i paty. Na takové platformě jsou obvykle navrženy tenisky a sportovní obuv, ale objevují se také sandály.


Jak nosit boty se silnou podrážkou?

Rozmanitost stylů a střihů znamená, že boty se silnou podrážkou lze sladit prakticky s jakýmkoli oblečením. Klínové boty jsou mnohem častěji nabízeny jako lodičky a sandály. Znáte tento formulář a je snazší je sladit se všemi druhy elegantních sad nebo letních šatů. Klínové sandály jsou perfektní obuv pro prakticky jakýkoli letní styl: šaty, šortky nebo džíny. Podešev na platformě je mnohem běžnější ve sportovních stylech, jako jsou tenisky na platformě nebo tenisky a tenisky na platformě. Z tohoto důvodu je přirozeně pravděpodobnější, že se takové boty budou nosit s každodenními soupravami, stejně jako s letními šaty.


Ukaž více výpisu z Březen 2021
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel