Co byste měli vědět o péči o chodidla v létě?

2022-08-24
Co byste měli vědět o péči o chodidla v létě?
V létě rádi nosíme otevřenou obuv, chodíme naboso po pláži a odpočíváme u vody, takže upravené nohy jsou naší vizitkou. Jak je udržet v bezvadném stavu? Přečtěte si pravidla péče o nohy v létě!Základy letní péče o nohy

Pravidelné ošetření, jako je peeling a hydratace pokožky nohou, Vám pomůže zabránit nadměrnému vysušování a tvrdnutí pokožky po častém slunění a koupání ve slané nebo chlorované vodě. Zabere to jen pár minut - po večerní koupeli nebo sprše jemně setřete zrohovatělou kůži na patách a prstech kosmetickým struhadlem nebo přírodní pemzou, pak nohy osušte a natřete je vrstvou krému. Nejlépe zde funguje kosmetika s vysokým obsahem močoviny nebo univerzální mast s vitaminem A.

Při nanášení přípravku nespěchejte - důkladně jej vmasírujte pomalými krouživými pohyby. Tímto způsobem pronikají živiny hlouběji do pokožky a jemná masáž uvolňuje a zklidňuje svaly napjaté po dlouhém dni.

Nadměrné pocení nohou - jak si s tím poradit?

Když stoupne rtuť teploměru, je zvýšené pocení přirozenou reakcí organismu a stává se téměř každému - na trhu proto není nouze o produkty, které Vám pomohou ho účinně snížit. Před odchodem z domu naneste na čistou a suchou pokožku nohou antibakteriální zásyp, deodorant ve spreji, krém nebo tekutinu; výběr konkrétního přípravku závisí na Vašich osobních preferencích. Teď už stačí jen vklouznout do vzdušné a pohodlné obuvi: letní sandály nebo pantofle odkryjí většinu chodidla, takže se přebytečná vlhkost odpařuje za chodu a Vy se cítíte svěží a pohodlně po celý den


Co byste měli vědět o péči o chodidla v létě?

Pravidelná pedikúra, která je v létě nezbytnou součástí péče o nohy

Udržované nohy ve výrazných botách jsou nejlepším doplňkem stylového outfitu. Chcete-li péči o nohy v létě posunout na vyšší úroveň, nezapomeňte na pravidelnou pedikúru doma nebo v kosmetickém salonu. Peeling, hydratační maska, pilování a lakování nehtů jsou příjemné, relaxační činnosti a jejich účinek vydrží nejméně 2-3 týdny.


Ochrana pokožky nohou před slunečním zářením

Snad každý z nás se po dlouhé procházce v letním dni alespoň jednou nerovnoměrně opálil na nohou - "památka" na vystavení UV záření v odkrytých botách. Účinek není esteticky příjemný, ale je to nejmírnější z účinků: dlouhodobé vystavení slunci bez ochrany SPF způsobuje bolestivé popáleniny, které jsou dvojnásob bolestivé pro citlivou pokožku nohou, která je vystavena neustálému tlaku svršků bot.


Při používání opalovacího krému často zapomínáme na nohy. Pokud se to týká i Vás, začněte tento zvyk měnit hned od příštího výletu. Naneste vrstvu krému také na nehtovou kůžičku, která představuje ochrannou bariéru pro matrix - místa, kde se formuje tkáň rostoucího nehtu. Tím ji ochráníte před oslabením vlivem UV záření.

Ukaž více výpisu z Srpen 2022
Doporučené
Šetříš389,00 Kč
Nazouváky s ozdobnými sponamiNazouváky s ozdobnými sponami
278,00 Kč667,00 Kč
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel