Co dělat, aby se zabránilo oděru obuvi?

2020-10-23
Co dělat, aby se zabránilo oděru obuvi?TŘENÍ BOT NA KŮŽE MŮŽE ZPŮSOBIT BOLESTIVÉ PUCHÝŘE, NEPŘIJEMNÉ PODRÁŽDĚNÍ A CELKOVÉ NEPOHODLÍ NAŠICH NOHOU. TADY JE NĚKOLIK RAD, JAK TOMU PŘEDEJÍT.


Semišové boty

Semišové boty vytvářejí nejnižší riziko odření. Pokud však zjistíte, že tento typ obuvi úplně nesedí vaší noze, existuje řešení, jak to trochu zpříjemnit: při nošení semišových bot si vyberte tenké ponožky, protože silné vlněné ponožky mohou změnit střih obuvi a způsobit oděrky.

Viz také: JAK ROZTÁHNOUT NOVÉ BOTY?Co dělat, aby se zabránilo oděru obuvi?

Kožené boty

Kožené boty jsou nutností v každém šatníku. Nejen, že jsou nadčasové, ale také velmi odolné. Nový pár kožených bot je nicméně často tvrdý a nepružný. I když zvolíte perfektní střih, jejich paty a boční hrany mohou být příliš tvrdé. To způsobuje velmi velké rány a znemožňuje použití obuvi.

Rada
Čištění a úprava kožené obuvi nejen prodlužuje její životnost, ale také změkčuje materiál, činí jej pružnějšími a lépe se přizpůsobuje noze. Před prvním použitím kožených bot si je obujte doma a silné ponožky, aby se mohly protáhnout. Toto je nejlepší a nejjednodušší metoda.


Holínky

Gumové holínky nebo galoše jsou perfektní volbou, pokud jde o snadno čistitelné a nepromokavé boty. Neporézní materiál použitý uvnitř těchto typů obuvi však může způsobit pocení, a proto odření. Není divu, že kuří oka se tvoří častěji v létě.

Rada.
Naplnění gumových holínek starými novinami nebo modelovacím nástrojem může způsobit, že si udrží svůj tvar. To znamená, že při příštím nasazení nebudou příliš těsné ani příliš volné. Na trhu existují speciální přípravky pro změkčení těchto materiálů.
Noste silné ponožky. Holínky pravděpodobně navlhnou, což může způsobit tření, takže silné ponožky chrání mokrou a citlivou pokožku před třením.


Tenisky

Plátěné boty jsou oblíbené po celý rok. I když jsou většinou měkké, najdete je, jak se vám otírají o chodidla, zvláště když jsou nové. Protože lidé mají tendenci nosit plátěné boty naboso, zvyšuje se riziko odření.

Rada.
Připravte své plátěné boty k použití ohýbáním tam a zpět a pohybem ze strany na stranu (ne příliš rychle, protože by to mohlo způsobit záhyby). Stačí si obout boty, stát na místě a opřít se o prsty na nohou a poté o paty, abyste látku uvolnili.

Samozřejmostí je opětovné šněrování plátěných bot. Úplné odstranění tkaniček a jejich nové šněrování pro pohodlné nošení vám pomůže přizpůsobit botu vašim potřebám. Dává vám také příležitost být kreativní s vícebarevnou nebo vzorovanou krajkou.
Je důležité okamžitě zakrýt jakékoli stávající nebo vyvíjející se puchýře chirurgickou páskou nebo náplastmi na blistry. To snižuje riziko dalšího tření puchýře a způsobení větší bolesti. Pokud nejsou poškrábané oděrky ponechány bez léčby, mohou dokonce způsobit infekci, takže je důležité je rychle odstranit.

Tření obuvi o pokožku může být nepříjemné a bolestivé, takže je důležité snížit riziko, kdykoli je to možné. Většina odřenin je způsobena špatně padnoucí obuví, takže je důležité najít dokonalé uchycení. Nezapomeňte přizpůsobit boty svým aktivitám.
Ukaž více výpisu z Říjen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel