DÁMSKÉ ŽABKY – NEJEN NA PLÁŽ

2020-05-28
DÁMSKÉ ŽABKY – NEJEN NA PLÁŽŽABKY – OBUV, KTEROU SI SPOJUJEME S VODOU A RELAXACÍ NA DOVOLENÉ. MUSÍME TUTO OBUV NOSIT POUZE NA PLÁŽI A U BAZÉNU? SAMOZŘEJMĚ ŽE NE. ROZHODNĚ SE HODÍ I K JINÝM PŘÍLEŽITOSTEM.


Jak vypadají dámské žabky?


Tyto dámské pantofle běžně nazývané žabky, mají velmi jednoduchý design. Skládají se z podešví s pásem procházejícím mezi palcem a druhým prstem. Samozřejmě existuje mnoho druhů a variant žabek. Žabky mohou být navrženy v různých stylech - sportovní nebo elegantnější. Samotná „konstrukce“ však zůstává nezměněna.

Tento konkrétní druh sandálu byl vyroben ve starověkém Egyptě v roce 4000 př.n.l. a nejstarší dochovaný pár je vystaven v muzeu v Británii a datuje se do roku 1500 před naším letopočtem. Nejstarší žabky na světě jsou vyrobeny z ... papyrusu. Papyrus a palmové listy byly nejčastějšími materiály používanými ve starověkém Egyptě. Pantofle v podobném tvaru a střihu se nosily také v Římě, Řecku, Číně, Indii a subsaharské Africe. Masajové je vyráběli z kůže, v Indii byly tyto sandály většinou ze dřeva a v Číně a Japonsku z rýžové slámy. Moderní žabky jsou obvykle vyrobeny z kůže, gumy nebo plastu (sportovní verze, na pláž, na bazén).

Proč se jim říká "žabky"?


Ve Spojených státech a dalších anglicky mluvících zemích se tento typ obuvi nazývá „žabka“. Název odkazuje na zvuk, který sandály vydávají, když chodidlo klapek zasáhne nohy a podlahy. A proč je u nás nazýváme tento druh žabkami? Tento typ sandálů už nosili starověkýcí Egypťané, proč je nazýváme „žabky“ a ne např. Egypťany?
Předpokládá se, že móda a tvar moderních žabek pochází z japonských zóri, které vojáci přivezli s sebou do Japonska ze Spojených států po druhé světové válce. Všichni měli rádi žabky natolik, že je Američané začali navrhovat v nových jasných barvách a vzorech. V 60. letech se stali známými především jako součást každodenního plážového života v Kalifornii.
Postupem času se „žabky“ začaly objevovat ve stylovějších stylech. V současné době, i když jsou žabky spojovány pouze s plážovou a relaxační obuví, stále častěji se objevují v neformálních a dokonce ... oficiálních sestavách.

V poslední době žabky vstoupily do „velké módy“ a lze je vidět na molu. Návrháři experimentují s žabkami a kombinují je přímo se svými výtvory, což v mnoha případech vypadá skvěle.Kde a jak se nosí "žabky"?


Jsou „žabky“ módní? Můžete ho nosit každý den např. k džínům? Vše záleží na stylu žabek a jejich účelu nošení.


K vodě i na pláž
Dámské žabky byly využivány pouze jako rekreační obuv. Tyto žabky nejčastěji nosíme doma a v koupelně (např. ve sprše), na pláži a na bazénu. Pro tento druh činnosti fungují nejlépe sportovní žabky, obvykle vyrobené z gumy a s pěnovou podešví. Samozřejmě, že tento typ žabek lze jen stěží nazvat stylovým a rozhodně byste si je neobula do restaurace, kanceláře nebo na nakupování.

Každý den k džínům a šatům
Žabky v elegantnější verzi jsou obvykle vyrobeny z kůže nebo eko-kůže. Některé z nich mají malou patu nebo plošinu a na popruzích jsou různé ozdoby. Tento typ žabek se skvěle hodí k letní šatům, kraťasům nebo v kombinaci s džíny. Jednoduché kožené žabky v černé a bílé barvě mohou úspěšně doplnit elegantnější model - klasická sukně nebo volné kalhoty.
Ukaž více výpisu z Květen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel