DÁMSKÉ ŽABKY – NEJEN NA PLÁŽ

2020-05-28
DÁMSKÉ ŽABKY – NEJEN NA PLÁŽŽABKY – OBUV, KTEROU SI SPOJUJEME S VODOU A RELAXACÍ NA DOVOLENÉ. MUSÍME TUTO OBUV NOSIT POUZE NA PLÁŽI A U BAZÉNU? SAMOZŘEJMĚ ŽE NE. ROZHODNĚ SE HODÍ I K JINÝM PŘÍLEŽITOSTEM.


Jak vypadají dámské žabky?


Tyto dámské pantofle běžně nazývané žabky, mají velmi jednoduchý design. Skládají se z podešví s pásem procházejícím mezi palcem a druhým prstem. Samozřejmě existuje mnoho druhů a variant žabek. Žabky mohou být navrženy v různých stylech - sportovní nebo elegantnější. Samotná „konstrukce“ však zůstává nezměněna.

Tento konkrétní druh sandálu byl vyroben ve starověkém Egyptě v roce 4000 př.n.l. a nejstarší dochovaný pár je vystaven v muzeu v Británii a datuje se do roku 1500 před naším letopočtem. Nejstarší žabky na světě jsou vyrobeny z ... papyrusu. Papyrus a palmové listy byly nejčastějšími materiály používanými ve starověkém Egyptě. Pantofle v podobném tvaru a střihu se nosily také v Římě, Řecku, Číně, Indii a subsaharské Africe. Masajové je vyráběli z kůže, v Indii byly tyto sandály většinou ze dřeva a v Číně a Japonsku z rýžové slámy. Moderní žabky jsou obvykle vyrobeny z kůže, gumy nebo plastu (sportovní verze, na pláž, na bazén).

Proč se jim říká "žabky"?


Ve Spojených státech a dalších anglicky mluvících zemích se tento typ obuvi nazývá „žabka“. Název odkazuje na zvuk, který sandály vydávají, když chodidlo klapek zasáhne nohy a podlahy. A proč je u nás nazýváme tento druh žabkami? Tento typ sandálů už nosili starověkýcí Egypťané, proč je nazýváme „žabky“ a ne např. Egypťany?
Předpokládá se, že móda a tvar moderních žabek pochází z japonských zóri, které vojáci přivezli s sebou do Japonska ze Spojených států po druhé světové válce. Všichni měli rádi žabky natolik, že je Američané začali navrhovat v nových jasných barvách a vzorech. V 60. letech se stali známými především jako součást každodenního plážového života v Kalifornii.
Postupem času se „žabky“ začaly objevovat ve stylovějších stylech. V současné době, i když jsou žabky spojovány pouze s plážovou a relaxační obuví, stále častěji se objevují v neformálních a dokonce ... oficiálních sestavách.

V poslední době žabky vstoupily do „velké módy“ a lze je vidět na molu. Návrháři experimentují s žabkami a kombinují je přímo se svými výtvory, což v mnoha případech vypadá skvěle.Kde a jak se nosí "žabky"?


Jsou „žabky“ módní? Můžete ho nosit každý den např. k džínům? Vše záleží na stylu žabek a jejich účelu nošení.


K vodě i na pláž
Dámské žabky byly využivány pouze jako rekreační obuv. Tyto žabky nejčastěji nosíme doma a v koupelně (např. ve sprše), na pláži a na bazénu. Pro tento druh činnosti fungují nejlépe sportovní žabky, obvykle vyrobené z gumy a s pěnovou podešví. Samozřejmě, že tento typ žabek lze jen stěží nazvat stylovým a rozhodně byste si je neobula do restaurace, kanceláře nebo na nakupování.

Každý den k džínům a šatům
Žabky v elegantnější verzi jsou obvykle vyrobeny z kůže nebo eko-kůže. Některé z nich mají malou patu nebo plošinu a na popruzích jsou různé ozdoby. Tento typ žabek se skvěle hodí k letní šatům, kraťasům nebo v kombinaci s džíny. Jednoduché kožené žabky v černé a bílé barvě mohou úspěšně doplnit elegantnější model - klasická sukně nebo volné kalhoty.
Ukaž více výpisu z Květen 2020
Doporučené
Šetříš219,00 Kč
Nazouváky japonky Big StarNazouváky japonky Big Star
406,00 Kč625,00 Kč6902 pkt.
Šetříš219,00 Kč
Nazouváky japonky Big StarNazouváky japonky Big Star
406,00 Kč625,00 Kč6902 pkt.
Šetříš219,00 Kč
Pohodlné japonky Big StarPohodlné japonky Big Star
406,00 Kč625,00 Kč6902 pkt.
Šetříš219,00 Kč
Pohodlné japonky Big StarPohodlné japonky Big Star
406,00 Kč625,00 Kč6902 pkt.
Šetříš219,00 Kč
Pohodlné japonky Big StarPohodlné japonky Big Star
406,00 Kč625,00 Kč6902 pkt.
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku
pixel