ESPADRILKY - HOT TREND TÉTO SEZÓNY!

2020-05-28
ESPADRILKY - HOT TREND TÉTO SEZÓNY!TENTO ROK ESPADRILKY DOMINUJÍ NAŠIMI ULICEMI. NOSIT JE BUDEME NA MNOHO ZPŮSOBŮ. - V MNOHO BARVÁCH A PROVEDENÍCH, VÁZANÉ NAD KOTNÍKY, NA KLÍNKU A PŘEDEVŠÁM NA PLOCHÉ PODRÁŽCE.


Espadrilky jsou bezpochyby největším trendem tohoto roku. Lehké, pohodlné a prodyšné boty se perfektně nosí v teplých a horkých dnech. Espadrilky jsou široce považovány za ležérní boty. Nic jim však nebrání v kombinaci s šaty, sukní nebo letním overalem.

Co je espadrilka?

Ačkoli espadrilky doputovaly do Jižní Ameriky a USA, jejich skutečná popularita začala v 60. letech. Nepropagoval je nikdo jiný než slavný francouzský módní návrhář Yves Saint Laurent. Díky navázání spolupráce se španělskou společností Castañer si espadrilky na klínku udělaly kariéru závratě rychle. Trend s botami s charakteristickou podrážkou rychle vzrostly i další módní domy.

Jak vypadají dámské espadrilky?

Než začneme s outfitem, něco si povíme krátce o historii espadrilek. Espadrilky nejsou vynálezem posledních desetiletí, jsou známá po celá staletí. Jejich kořeny sahají do jižní Francie a Španělska čtrnáctého století. Jméno espadrilky pochází z katalánského termínu espardena (nebo esparteña ve španělštině), což znamená tvrdou trávu používanou pro tkaní lan. Zpočátku to byly boty, které nosili rolníci, pak dělníci. V Evropě se stal hitem až v 70. letech, kdy francouzský designér Yves Saint Laurent představil svou verzi espadrilek. A v USA získali popularitu v 80. letech díky sérii Miami Vice, Donu Johnsonovi nebo sériovému detektivovi Jamesovi "Sonny" Crockettovi.

Co jsou espadrilky?
Co je espadrilka? Základním rysem espadrilek (někdy nazývaných alpargaty) je charakteristická pletená podešev, která je vyrobena z lina esparta nebo juty. Esparto je vláknitá tráva používaná pro tkaní strun, košů a v případě obuvi - podešví. Juta je zase rostlinné vlákno, které se často používá k výrobě provazů, provázků a rohoží.
Podrážky Espadrilek mají obvykle odstín přírodní vlákniny nebo jsou obarveny na bílo. Tento typ obuvi má obvykle svršek z plátna, ale najdete i verze vyrobené z kůže, semiše nebo eko-kůže.

Jak vybrat dámské espadrilky na léto?

Espadrilky mají mnoho stylů a odrůd. Můžete si je koupit v klasické podobě na ploché podrážce. V této podobě mohou mít espadrilky tvar klasických nazouvacích bot (slip on) nebo vázané verze připomínající tenisky nebo tenisky na slaměné podrážce. Elegantnější verze espadrilek zahrnují sandály svázané nebo s popruhem a platformu nebo klínové verze.

K čemu nosit espadrilky?

Esadrilky jsou letní boty a dokonale ladí ke všem letním outfitům. Jsou vhodné pro prakticky všechny druhy neformálního oblečení. Nejsou ale vhodné s poloformálními styly a zcela se úplně nehodí s oficiálním formálním oblečení. Ani elegantní sandály na jutových klínech nebudou v takové kombinaci vypadat dobře. Jaký je nejlepší způsob nošení espadrilek?

K džínám

Modré džíny a espadrily jsou nejjednodušší a zároveň docela univerzální kombinací. Můžete nosit prakticky jakýkoli typ espadrilek s džínami - na rovné podrážce, vázané nebo na klínku. Espadrilky na klínu jsou zvláště vhodné ke kalhotám, jako jsou zvony nebo culottes.

K šatům

Espadrilky v kombinaci s letními šaty je typický letní outfit. K šatům, především k midi nebo maxi šatům se nejlépe hodí sandálky na klínku. Krátké šaty nad kolenem lze úspěšně kombinovat s espadrilky na ploché podrážce nebo na nízkém podpatku.

K letním overalům nebo šortkám

Dalším skvělým způsobem, jak vytvořit úspěšný outfit, je kombinovat espadrilky s letním overalem, který má podobný účinek jako šaty. Espadrilky - sandály na plochém nebo klínovém podpatku budou ideální . Espadrilky také skvěle vypadají v kombinaci s krátkými šortky.

Do práce

Můžete nosit espadrilky do práce? Záleží na povaze vaší práce a na oblékání. Pokud jste úředník nebo pracujete v bance, espadrilky určitě nedoporučujeme. V v létě, kdy teploty ukazují na více než 30 stupňů, mohou být espadrilky v klasickém stylu ve formě sandálků nebo na malém klínku,dobrým výběrem do práce, dokonce i do kanceláře. Můžeme je obout ke klasické sukni nebo je nosit jednoduše k džínám.
Ukaž více výpisu z Květen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel