GLANY JSOU OPĚT VE HŘE – JAK JE NOSIT?

2021-11-03
GLANY JSOU OPĚT VE HŘE – JAK JE NOSIT?

Co jsou glany?

Boty glany jsou solidně konstruovaným typem obuvi, často s kovovým polstrováním na prstech, protože se používaly k pouličním bojům a dokonce je používaly gangy. Mají vyšší svršek a jsou šněrované. Boty se staly známými na konci šedesátých let ve Velké Británii a stále jsou módou spojenou s povstáním. Nejčastěji dosahují 1/3 lýtka a jejich hmotnost je až 750 gramů. Původně je nosili subkulturní skupiny: pankáči, skinheadi nebo metalisté. Poněkud podobný druh obuvi používají uniformované služby (například armáda), stejně jako skauti a lidé pracující v nebezpečných podmínkách na ochranu nohou. Pro zpestření černé kůže se začaly používat barevné tkaničky. Jejich barva měla často další význam. Postupem času, kdy se dámské boty staly nejen prvkem subkultury, ale i módy, začaly se objevovat v obchodech s obuví v různých barvách. Proto není divu, že jsou nyní dostupné také bílé glany nebo glany na platformě.


Jak nosit glany s džíny?Glany


Dámské glany vypadají skvěle, pokud k nim zvolíte úzké džíny, které zasunete do obuvi. To je obzvláště dobrá volba pro majitele štíhlých a delších nohou. Pamatujte, že boty dosahující do poloviny lýtek je mohou vizuálně zesílit. Nejbezpečnější sázka je na stejné barvy bot a kalhot. Mimo svršek se samozřejmě budou nosit džíny se širšími nohavicemi. Pak jsou kratší kozačky pohodlnější, ale třeba v chladné barvě, třeba červené kozačky. Glany na platformě vždy přidají pár centimetrů a budou skvěle vypadat například s delšími zvony, které jsou opět populární.


Jak nosit glany s šaty?

V dnešní době se glany stále méně podobají jejich klasické verzi. Aby jim to dodalo trochu ženskosti, jsou například místo tkaniček použity stužky, které lámou jejich závažnost. Bílé boty budou vypadat skvěle v kombinaci s dívčími šaty nebo sukněmi. V obchodech jsou dostupné glany na sloupku - zajímavé volba pro podzim. Dámské černé glany jsou ale rozhodně nejuniverzálnější. Hodí se téměř ke všem šatům, obzvlášť dobře se hodí ke koženému křiváku nebo džínové bundě. Určitě je to typ obuvi, která se nebojí kaluží a sněhu, takže vám bude sloužit po mnoho sezón. Styl glam rocku je zcela založen na kombinaci glanů s tylovými sukněmi a šaty.


Význam tkaniček v glanechGlany


Boty glany jsou druhem obuvi, která nese mnoho významů. Věděli jste, že to platí i pro barvu tkaniček, které se k nim hodí? Abyste nebyli nepochopeni, naučte se základy.
Černé tkaničky nosí nejčastěji takzvaní „metalisté“, ale také lidé, kterým se právě tento typ obuvi líbí. Navlékání bílých tkaniček je nebezpečné, protože jsou spojeny s nacionalistickými názory. Červené tkaničky jsou často přirovnávány k anarchistům, pokud nejsou uvázány na žebříku, což připomíná nacistické názory. Žluté tkaničky v botách jsou symbolem tzv. „lovců“ skinheads. Podle zelených tkaniček poznáte eko a vegetariány. Modré tkaničky často nosí homosexuálové. Fialová barva je naopak vyhrazena feministkám nebo satanistům.

Ukaž více výpisu z Listopad 2021
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel