JAK PEČOVAT O LAKOVANÉ BOTY?

2022-01-03
JAK PEČOVAT O LAKOVANÉ BOTY?
STYLOVÉ LAKOVANÉ BOTY VYPADAJÍ SKVĚLE NA KAŽDÉ NOZE. JAK PÉČOVAT O LAKOVANÉ BOTY, ABY SI ZACHOVALY LESK? Jak se mohu zbavit škrábanců na lakovaných botách?

Co je lakovaná kůže?

Lakovaná kůže je kůže s hladkým povrchem, která byla zpracována tak, aby získala vysoký lesk. Proces výroby lakované kůže probíhá v konečné fázi činění kůže. V tomto kroku se na povrch kůže nanese lak nebo lesklá fólie. Lakovaná kůže se díky způsobu zpracování vyznačuje vyšší tuhostí, proto není oblíbeným materiálem pro výrobu oděvů (prostě je nepohodlná na nošení). Mnohem častěji se lakovaná kůže používá k výrobě doplňků jako jsou kabelky, pouzdra, klobouky a samozřejmě lakované boty.

V dávných dobách byla laková kůže vyhrazena především pro zvláštní příležitosti a používala se na styly elegantní obuvi, jako jsou oblekové boty, dámské lodičky nebo lodičky s plochou podrážkou. V současné době se lakovaná kůže používá prakticky ve všech typech obuvi. Kromě elegantních vysokých podpatků zde najdeme najdeme lakované workery, glany, traperky a klasické kozačky. najdeme lakované workery, glany, traperky a klasické kozačky.

Musíme uznat, že lakované boty vypadají nesmírně efektně. Udržení hladkého a neposkvrněného povrchu však může být poněkud problematické. Na rozdíl od tradiční kůže nebo jelenice musí být lakované boty dobře vyleštěné a vyčištěné. I drobné škrábance a nečistoty na lakovaných botách jsou okamžitě viditelné a někdy dokážou zcela zkazit celkový dojem.JAK PEČOVAT O LAKOVANÉ BOTY?Jak čistit lakovanou kůži?

Čištění lakovaných bot se liší od čištění tradiční kůže. Existuje několik způsobů, jak čistit lakovanou kůži. Co je důležité? :

- lakované boty pravidelně čistěte, nejlépe po každém užití. Potom je povrch boty méně náchylný k oděru a znehodnocení


JAK PEČOVAT O LAKOVANÉ BOTY?


Čištění lakovaných bot krok za krokem

Připravte si:
- kartáč s měkkými štětinami,
- měkký bavlněný hadřík,
- hadřík z mikrovlákna,
- misku s mýdlovou vodou,
- přípravek na čištění lakované kůže nebo vazelíny, olivový olej


1. Odstraňte nečistoty suchým čištěním

Prvním krokem při čištění lakovaných bot je odstranění jemného prachu, nečistot nebo částeček bláta. K tomu se nejlépe hodí kartáč s měkkými štětinami. Použijte jej k jemnému otření povrchu válce a odstranění všech nečistot. K odstranění nečistot ze štěrbin můžete použít měkký zubní kartáček.


2. Použijte mýdlo a vodu

Poté navlhčete měkký bavlněný hadřík trochou vody a trochou mýdla. Otřete povrch obuvi vlhkým hadříkem. Pamatujte, že lakované kůži nesmíte dovolit prosakovat vodu. Po odstranění nečistot otřete povrch suchým hadříkem a nechte botu uschnout při pokojové teplotě.


3. Leštění

Aby povrch boty vypadal bezchybně, musíme ji vyleštit. Používejte speciální přípravky na leštění lakované kůže z našeho sortimentu. Poskytují dostatečný lesk a pečují o stav pokožky.


Ukaž více výpisu z Leden 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel