JAK SE STARAT O SEMIŠOVÉ BOTY?

2020-01-22
JAK SE STARAT O SEMIŠOVÉ BOTY?

SEMIŠOVÉ KOZAČKY, ZVLÁŠTĚ PAK TY NAD KOLENO, JSOU HORKÝM HITEM LETOŠNÍ SEZÓNY. JAK SE STARAT O TYTO BOTY, ABY SI ZACHOVALY SVŮJ PŮVODNÍ VZHLED?


Semiš je jedním z nejoblíbenějších materiálů a není se čemu divit – semišová obuv se hodí téměř ke všemu. Bez ohledu na to, co oblékáme – kalhoty, mini sukně, boho šaty nebo legíny – černé semišové boty zkrátka perfektně doplní outfit podzim-zima. Jedná se o velmi elegantní, ale také.. docela problematickou obuv. Semiš je materiálem mnohem měkčím než ekologická kůže nebo kůže, a proto je také náchylnější k ničení, promočení a je obtížné ji udržovat. Z tohoto důvodu se někteří z vás určitě vzdali myšlenky na nákup semišových bot. A ti, kteří takové boty již mají, se obávají v nich vyjít ven ve dnech, když právě prší či sněží. Nemusí tomu tak být!!


Udržování semišové obuvi v zimě je bezesporu komplikovanější a náročnější než v jiném ročním období. Součástí zimního období je převážně déšť a sníh. Naštěstí existuje několik způsobů, které vám pomohou udržet semišové boty v dobrém stavu a vzhledu po celé podzimní a zimní období.


JAK SE STARAT O SEMIŠOVÉ BOTY?

Kupte si potřebné doplňky a kosmetiku

Spolu s novými semišovými botami byste si měli také koupit balíček s péčí o tento typ obuvi. Takový balíček zahrnuje:

  • Kartáč s kovovými vlasy a kartáč vybavený gumou
  • Impregnaci – speciální kosmetika, která chrání semiš před absorbcí vlhkosti
  • Regenerační látky – můžete si vybrat z mnoha přípravků pro osvěžení, výživu a šetrné čištění materiálu
  • Odsolovač – bude užitečný zejména v zimě, pomůže vám odstranit zbytky soli, které se objeví na vašich botách

Semišové kozačky – jak se o ně starat?


JAK SE STARAT O SEMIŠOVÉ BOTY?


1. Semišové boty pravidelně čistěte.

Jedná se o základní péči, kterou byste měli praktikovat. Před čistěním udržujte boty v suchu. Vyčesávejte boty kartáčkem, který jste si pro tyto účely pořídili. Odstraníte z bot veškeré nečistoty a bláto.


2. Naimpregnujte si boty

Určitě byste nešli na pláž bez ochrany před sluncem. Podobně byste neměli chodit po ulicích v semišových botách v zimě, aniž byste je předem chránili. Řešením je impregnace obuvi na začátku sezóny. Na trhu existuje mnoho dobrých přípravků pro impregnaci semišové obuvi. Impregnaci naneste na obuv ihned po kartáčování a provádějte ji přesně podle pokynů výrobce. Obvykle je impregnace ve spreji a měla by být rozprašována rovnoměrně na povrch boty.


3. Zbavte se slaných kapek.

V zimě je skutečným problémem sůl, která se ráda usazuje právě na semišové obuvi. Na tmavém semiši to nevypadá příliš hezky. Tyto bílé flíčky odstraníte navlhčeným hadříkem a následným přiložením papírového ubrousku, která sůl odsaje.


4.Obnov barvu.

Někdy se stane, že boty po nějaké době ztratí svou původní barvu- může se trochu vymýt. V této situaci vám pomůže krém na boty. Vybírejte ho ve stejném odstínu jako jsou vaše semišové boty.


V takto impregnované a pečované obuvi můžete bezpečně projít celou podzimní a zimní sezónu. .

Semišové boty
Ukaž více výpisu z Leden 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel