JAK SE ZBAVIT ZÁPACHU Z BOT? 8 OSVĚDČENÝCH ZPŮSOBŮ

2020-05-06
JAK SE ZBAVIT ZÁPACHU Z BOT? 8 OSVĚDČENÝCH ZPŮSOBŮ
NA KONCI ZIMNÍHO OBDOBÍ Z BOTNÍKŮ OPĚT ZAČÍNÁME VYTAHOVAT TENISKY, SNEAKERSY I BALERÍNY. JAK TAKOVÉ OBUVI OPĚT VRÁTIT SVĚŽÍ VZHLED?


Obuv, která ležela na policích, skříních, taškách nebo koších, se musí osvěžit - hlavně kvůli nepříjemnému zápachu. Po několika týdnech „stárnutí“ se na botách mohou objevit plísně a houby, které způsobují nepříjemný a špatný zápach bot. Jak se s tím vypořádat? Obvykle první věc, která nám přijde na mysl, je - „Zlikvidovat a koupit nové“. Mezitím existuje několik způsobů, které nám umožní obnovit obuv do dokonalého vzhledu a příjemné vůně.

1. Vystavte boty ven na slunce

Je to 100% přírodní a bezplatný způsob, jak se zbavit nepříjemných zápachů z bot. Rozvazujte šněrování, zvedněte jazyk co nejvýše a nechte boty několik hodin na slunci. UV paprsky přirozeně ničí bakterie. Tímto způsobem výrazně odstraníte nepříjemné „aroma“.

Jen si pamatujte, že kožené nebo semišové boty není vhodné vystavovat slunečním paprskům dlouhou dobu.

2. Dát (některé) boty do pračky 

Většinu obuvi vyrobenou z tkaniny a plátna lze prát v pračce normálně. Mnoho moderních praček má dokonce speciální program určený k praní obuvi. Před vložením bot do pračky byste se měli zkontrolovat na štítku, zda lze tímto způsobem obuv zbavit nečistot. Pokud nemáte automatický program praní obuvi, jednoduše nastavte nejnižší teplotu a nejnižší rychlost v pračce. Dobrým způsobem je dát boty do speciální tašky nebo polštáře. Po umytí vložte svinuté novinové koule do bot, aby neztratily formu. Nejlepší je sušit boty na slunci přirozeným způsobem.

POZOR: Do pračky nevkládejte kožené nebo lepené boty.

3. Použijte jedlou sodu.

Jedlá soda je vynikající a přírodní prostředek na boty. Soda je všeobecně známá tím, že absorbuje a neutralizuje pachy. Prášek můžete jednoduše vložit přímo do bot a nechat je přes noc. Nezapomeňte ráno sodu ze svých bot odstranit.

4. Použijte mrazák

Překvapeni? Zmrazování obuvi je efektivní metoda, jak se zbavit nežádoucího zápachu. Začněte tím, že je vložíte do uzavřeného sáčku na zip a poté přes noc vložte do mrazničky. Nízká teplota ničí bakterie, které způsobují nepříjemný zápach, což výrazně přispěje k osvěžení vašich bot!

5. Použijte citronovou kůru

Vložte citronovou kůru do bot přes noc. Citrusové slupky, které obsahují mnoho přírodních éterických olejů, dodají interiéru boty příjemnou citrusovou vůni.

6. Umyjte vložky bot

Nejjednodušší způsob, jak rychle obnovit vnitřek boty, je umýt vložky samotné. Některé vložky lze prát v pračce, jiné je třeba vyčistit ručně mýdlem a vodou nebo octem.

7.Použijte tuhé mýdlo

Nejlepší způsob, jak odstranit zápach z bot, je dát do nich kostku mýdla. Mýdlo pohlcuje pachy a zanechává svěží čistou vůni.

8. Nastříkejte boty domácím sprejem na obuv.

K osvěžení obuvi můžete použít sprej zakoupený v obchodě, ale nejlepší a rozhodně levnější je ten doma. Tato metoda je zvláště účinná u kožené a semišové obuvi, kterou nelze hodit do pračky.
  • 1/2 szklanki wody
  • 1/2 szklanki octu
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego

Wymieszaj wszystko w małej butelce ze sprajem i gotowe. Spryskaj wnętrze butów i pozostaw do wysuszenia. Użyj go również profilaktycznie po zdjęciu butów po długim dniu.


Ukaž více výpisu z Květen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel