JAK SKLADOVAT BOTY

2022-01-26
JAK SKLADOVAT BOTY

PŘI SPRÁVNÉM SKLADOVAÍ BOT SI BUDETE UŽÍVAT BEZCHYBNÝ VZHLED. PROTO Z TOHOTO DŮVODU SE VYPLATÍ PÉČOVAT O MÍSTO, KDE BUDETE UCHOVÁVAT SVOU SBÍRKU OBUVI. PORADÍME, JAK TENTO PROSTOR NEJLEPŠÍM ZPŮSOBEM USPOŘÁDAT.

Nábytek pro uložení obuvi

Obvykle jsou v českých domácnostech boty uloženy v různých typech vyhrazených skříní nebo botnících . Velmi často se nachází v předsíní, protože i tam se na nohy obouvají boty. Prostor předsíně je však většinou příliš malý na to, abyste do něj dali všechny boty. Toto místo je určeno spíše pro ty, kteří ho navštěvují pravidelně. Ostatní by měly být dobře zabezpečeny. Při plánování prostoru pro tento účel, například ve skříni, se vyplatí jasně oddělit různé druhy obuvi pro různá roční období.
Botník umístěný v předsíni nezabere mnoho místa, a je velmi prostorný. To vše díky tomu, že místo klasických polic nabízí výklopná dvířka. Díky tomu je úzký a vejde se i do úzkých pasáží. Vybrat si můžete i vysoký botník, třeba i otočný.

Dalším nápadem pro uložení obuvi v domácnosti je využití komody. Některé typy bot se dají dobře uschovat v zásuvkách. Zejména ty, které se používají jen zřídka, jako jsou lodičky. Prostorné šuplíky jsou dobré pro uložení lehkých, krátkých balerín nebo sandálů. V tomto případě je třeba dodržovat stejné zásady jako při skladování v šatní skříni.

Odkládání bot na police

Na policích zaberou boty nejméně místa, pokud jsou umístěny střídavě, tedy jedna bota vepředu a druhá dozadu. Při větším počtu párů to přinese znatelnou úsporu místa. Nejvyšší police, s největším prostorem, jsou určeny pro zimní boty s nejvyšším svrškem a nejjednodušším způsobem, jak je poškodit. Prolamované police jsou nejlepší pro tenisky. Dobrým řešením jsou speciální stojany na boty, které umožňují umístit jeden nad druhý. Boty tak nejen dobře odkryjete, ale zabráníte jejich vzájemnému ušpinění a zajistíte cirkulaci vzduchu.

Skladování obuvi – organizace je důležitá!

Dobře vyvinutý prostor pro uložení obuvi využívá všechny druhy krabic a organizérů. Samozřejmě můžete použít originální krabice od bot. Můžete si také koupit jeden vyrobený z plastu. Ty průsvitné usnadní hledání toho správného páru. Máte hodně párů bot a krabice jsou naskládané na sobě v policích? Zajímavý nápad je buď popsat každý pár a dát na krabici poznámku, nebo boty vyfotit. Vytištěná fotografie vám umožní rychle najít hledaný pár.JAK SKLADOVAT BOTY


Kde uložit sezónní boty?

Obuv, která se používá pouze v určité sezóně, je třeba skladovat zvláště opatrně. Po použití je očistěte a naimpregnujte. Správně zvolená míra pro typ materiálu umožní na jednu stranu osvěžit vzhled obuvi, na druhou stranu ji ochrání před deštěm a dalšími případnými nepříznivými vlivy. Je dobré použít například srolované noviny a nacpat je dovnitř boty. Noviny odvedou vlhkost a nedovolí, aby se vaše boty zdeformovaly. Použití pravidel je zvláště důležité pro koženou obuv. Zpevňují celou botu. Díky tomu se kůže nebude ohýbat, a dokonce ani praskat, když boty nejsou používány.

Po sezóně lze obuv odnést do sklepa, pokud v ní není vlhkost a obuv je řádně chráněna proti případnému znečištění. Zabalené v pevných kartonových krabicích přežije do další sezóny.

Ukaž více výpisu z Leden 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel