JAK VYBRAT DÁMSKÉ PONOŽKY K OBLEČENÍ?

2022-01-12
JAK VYBRAT DÁMSKÉ PONOŽKY K OBLEČENÍ?

PONOŽKY SE ZDAJÍ, ŽE NA PRVNÍ POHLED JSOU NEVIDITELNÝM PRVKEM ŠATNÍ SKŘÍNĚ. NENECHTE SE ZMÝLIT! JEJICH VÝBĚR V ZÁVISLOSTI NA CELÉM OUTFITU BY SE TAKÉ MĚL DODRŽOVAT A DODRŽOVAT NĚKOLIK PRAVIDEL ..

Způsoby výběru ponožek

Slaďte barvu kalhot

Nejklasičtější metodou výběru ponožek k outfitu je sladit je s barvou kalhot. Měly by mít stejný nebo mírně tmavší odstín. Což je však v případě elegantních kalhot v černé, tmavě modré nebo šedé barvě snadné, v kontextu ležérnějších outfitů, ve kterých si dovolujeme více barevných variací i v případě kalhot, to může být skutečný problém.


K botám

Další, neméně klasická a elegantní metoda výběru správných dámských ponožek k outfitu se zaměřuje na jejich sladění s barvou bot. V tomto případě však čekají dvě úskalí – na jedné straně sladění dokonalé barvy bot a na druhé – nedostatek kontrastu s kalhotami.


K barvě oblečení

Tím možnosti stále nekončí. Pokud outfit není formální a chcete se jen vybláznit, ale v rámci zdravého rozumu, můžete zvolit ponožky, které ladí s dalšími prvky vašeho outfitu, jako jsou trička. Aby však celek vypadal dobře, pamatujte na kontrastní a doplňkové barvy. A takto se k outfitu v odstínech modré hodí fialové, oranžové, žluté, šedé nebo švestkové ponožky. Červená, tmavě modrá, černá nebo modrá vypadají nejlépe se zelenou. Červená skvěle doplní oranžovou, fialovou, bílou, stříbrnou nebo zlatou atd. Bílá a šedá jsou tak univerzální, že jsou s nimi kompatibilní všechny ostatní barvy.
JAK VYBRAT DÁMSKÉ PONOŽKY K OBLEČENÍ?Jaké ponožky ke teniskám a sneakersům si vybrat?

Ke sportovní obuvi se nejčastěji volí jednotné bílé ponožky, které jsou nevýrazné a nekonkurují někdy velmi výrazným botám. Můžete se rozhodnout i pro opak, zvláště pokud jsou boty obyčejné bílé, a zvolit zábavné, barevné ponožky, třeba i s nějakým vzorem.


Jak nosit ponožky do lodiček?

Vysoké podpatky a ponožky koušou jen zdánlivě. Módní návrháři dlouhodobě přesvědčují ženy, aby se nebály experimentovat a volily takové kombinace. Nejbezpečnější je kombinovat vysoké podpatky s krátkými ponožkami – síťovanými punčochami. Pro odvážnější ženy je tu kombinace barevných bavlněných ponožek s vysokými podpatky. Pamatujte však, že by neměly být příliš dlouhé. Bohužel působí v neprospěch postavy, opticky zkracují nohy.
JAK VYBRAT DÁMSKÉ PONOŽKY K OBLEČENÍ?Jaké ponožky do kotníkových bot?

Kotníkové boty jsou druh obuvi, která hodně odpouští. Obvykle byste měli nosit ponožky, které nevyčnívají nad linii svršku. Pokud ano, ponožky by měli být nenápadné.. Pokud však mají kozačky kratší svršek a je zima, je nejlepší si vzít ponožky v barvě nejbližší botám, nebudou pak nápadné.


Ponožky a druh kalhot

K džínám si můžete vybrat ponožky ve všech barvách, také se vzory. Látkové kalhoty jako chinos dávají přednost jednotnějším ponožkám. K šortkám nebo šatům noste pouze krátké ponožky.


Ponožky – jak se vyhnout módnímu trapasu?

Základním pravidlem je, že k sandálům a žabkám nesmíte nosit ponožky. Nenoste bílé ponožky s tmavými kalhotami a botami. Mokasíny, baleríny a další vykrojené boty lze nosit pouze ve spojení s neviditelnými, pevně střiženými ponožkami. Ve formálních situacích, zejména u obleku, musí být ponožky dostatečně dlouhé, aby při sezení neodhalovaly holou nohu.

Ukaž více výpisu z Leden 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel