JAK VYČISTIT BÍLÉ TENISKY?

2020-08-19
JAK VYČISTIT BÍLÉ TENISKY?BÍLÉ TENISKY SE HODÍ TÉMĚŘ KE KAŽDÉMU LETNÍMU OUTFITU. JSOU KOMFORTNÍ, UNIVERZÁLNÍ A VYPADAJÍ SKVĚLE NA OPÁLENÉM TĚLE. JE POUZE JEDEN PROBLÉM – SNADNO SE UŠPINÍ. JAK JIM NAVRÁTIT PŮVODNÍ VZHLED?


Bílé  tenisky jsou typem obuvi, která v letní šatníku nemůže chybět. Tyto boty byly nutností v každém stylu dovolené po mnoho sezón. Proč? Mají mnoho výhod. Kromě toho, že je lehký a pohodlný na nošení, je také velmi univerzální. Bílé tenisky můžeme kombinovat prakticky s čímkoli. Hodí se k letním šatům, šortkám i džínám. Se všemi svými výhodami mají bílé tenisky malou drobnou nevýhodu. Nečistoty a prach jsou na bílé rychle viditelné. Výsledkem je, že naše sněhově bílé tenisky ztratí svůj lesk po krátké době a nejsou tak atraktivní pro oko.


Naštěstí k čištění vašich bílých tenisek nepotřebujete nutně mnoho náčiní nebo speciálních čisticích prostředků na bílé boty. Vše, co potřebujete, je trochu octa, jedlá soda, zubní pasta a vaše bílé boty budou vypadat elegantně. Budou opět bílé – stejně jako v den nákupu.

Jak prát bílé tenisky? Nejlepší metody.


žena čistí misku tenisek octem, sódou a štětcem

Čištění bílých tkaniček.

Před čištěním tenisky odstraňte tkaničky - je třeba je také umýt, aby jejich barva nebyla v kontrastu s bílou vyčištěnou teniskou. Krajky se musí umývat odděleně namočením do teplé vody s trochou bělidla. Vložte je do misky a pomocí zubního kartáčku je posuňte do vody. Přidejte několik kapek saponátu a promíchejte. Nechte je nasáknout asi 10-12 minut nebo i déle.
Pokud po těchto ošetřeních krajky nevypadají podle očekávání, vložte je do pračky s dalšími bílými předměty. Jen se ujistěte, že tkaničky "nelétají" v pračce. Nejlepší je dát je do síťového sáčku.

Metoda č. 1: Jedlá soda a ocet


Co budete potřebovat?
 • Vinný ocet
 • Prášek do pečiva
 • Kartáč
 • Skleněná mísa
 • Horká voda
 • Starý zubní kartáček nebo aplikátor

Smíchejte lžíci jedlé sody se dvěma lžičkami octa, nařeďte jej ve sklenici teplé vody a pomocí této připravené pasty otřete boty hadříkem nebo kartáčkem. Směs na pečení soda poměrně rychle zaschne, poté ji můžete opláchnout a nechat boty zaschnout.

Metoda č. 2: Zubní pasta

Co budete potřebovat?

 • Zubní pasta
 • Starý zubní kartáček

Metoda zubní pasty je možná jednou z nejznámějších a používaných. Chcete-li být efektivní, musíte pamatovat, že k čištění bílých tenisek používejte pouze bílou pastu, nikdy barevnou. Naneste pastu na všechny špinavé oblasti na botách a poté je vyčistěte zubním kartáčkem. Ponechejte na teniskách asi 15 minut, poté opláchněte boty ve studené vodě nebo vložte do pračky.
Po těchto krocích zavěste boty na lano a nechte je zaschnout na čerstvém vzduchu. V případě potřeby tento postup opakujte.

3. Prací gel a jedlá soda


Co budete potřebovat?
 • Kapřicí prášek
 • Jedlá soda
 • Voda
 • Starý zubní kartáček

Vezměte stejné části jedlé sody a prací prášek nebo tekutinu. Přidejte trochu vody a vytvořte hladkou, tenkou pastu. Připravenou pastu naneste na boty. Můžete také namočit tkaničky do této tekutiny. Nechte boty zapnuté asi 30 minut. Po této době opláchněte tenisky teplou vodou nebo (pokud tenisky ještě nejsou dokonale bílé) vložte do pračky.
Zavěsit na provázku a na čerstvý vzduch.

Čištění bílých tenisek – rady na konec


ukázkové modely módních sneacerů

Přípravek na skvrny

Materiál tenisek je obvykle dobře čištěn odstraňovačem skvrn. Zatímco těžké skvrny od trávy a skvrny na oleji mohou nejlépe reagovat na odstraňovače skvrn v průmyslovém měřítku, základní škrábance a skvrny mohou být často odstraněny mírným odstraňovačem skvrn..

Správné sušení tenisek

Sušení tenisek je důležitým krokem v procesu čištění. Po vypuštění jakékoli přebytečné vlhkosti umístěte boty na suché místo mimo teplo. I když obvykle během kroku sušení chcete chránit své boty před sluncem, přímé sluneční světlo může skutečně zesvětlit bílé plátno. Naplňte je zmačkanými novinami nebo papírovou utěrkou, aby absorbovala veškerou přebytečnou vlhkost a pomohla jim udržet je ve formě.

Ukaž více výpisu z Srpen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel