JAK VYDRŽET V BOTÁCH NA PODPATKU CELÝ DEN?

2021-05-20
JAK VYDRŽET V BOTÁCH NA PODPATKU CELÝ DEN?

BOTY NA PODPATCÍCH MAJÍ BEZESPORU MNOHO VÝHOD, NAJDOU SE OVŠEM I NEVÝHODY – NEJEDNÁ SE TOTIŽ O NEJPOHODLNĚJŠÍ BOTY NA SVĚTĚ. CO UDĚLAT, ABY CHŮZE V NICH BYLA PŘECI JEN O NĚCO KOMFORTNĚJŠÍ?


Boty na vysokém podpatku jsou jedním z nejoblíbenějších typů obuvi, najdete je v šatníku prakticky každé ženy. Chůze na vysokých podpatcích má mnoho výhod: přidá pár centimetrů, prodlouží nohy a vaše silueta bude vypadat mnohem atraktivněji.
Jedním slovem: vysoké podpatky vypadají skvěle bez ohledu na to, co si obléknete.

Obvykle volíme vysoké podpatky pro zvláštní příležitosti, jako je večerní party, rodinná oslava nebo důležité obchodní jednání. A většina z nás by pravděpodobně nosila vysoké podpatky od rána do večera, kdyby to nebyl jeden malý problém. Většina z nich je dlouhodobě nepohodlná. Naše nohy na vysokých podpatcích se rychle unavují, takže chůze na vysokých podpatcích několik hodin se pro nás stává velmi nepohodlnou.JAK VYDRŽET V BOTÁCH NA PODPATKU CELÝ DEN?ń
Proč je nám v botách na vysokých podpatcích nekomfortně?

Dámské lodičky na vysokých podpatcích jsou nepohodlné z několika důvodů. Nejprve je to určeno konstrukcí boty, která je velmi nepřirozená a neslučitelná se strukturou naší nohy.

1. Těžiště se posune směrem ke špičce chodidla.
2. Oblast, která se dotýká podlahy, tj. Přední část podešve, je mnohem menší.
3. Tlak na chodidlo ve vysokých podpatcích je nepravidelný - největší v přední části chodidla.
4. Prsty jsou na špičce sevřeny a zadní část boty obvykle neodpovídá tvaru paty.


Jak przetrwać w szpilkach cały dzień
Samozřejmě nás nikdo nepřikáže nosit po celý den vysoké podpatky, ale v některých situacích jsme do určité míry k tomu nuceni, např. když jdeme na celodenní oslavu (svatbu) nebo když pracujeme v kanceláři, kde požadují konkrétní dress code. Jak si můžete zpříjemnit nošení vysokých podpatků? Jak přežít na vysokých podpatcích celý den? Zde je několik osvědčených rad.

1. Vyberte si správný pár dámských lodiček

Klíčem k úspěchu je výběr bot na vysokém podpatku, ve kterých se budeme cítit nejpohodlněji. Z tohoto důvodu je třeba čepy dobře otestovat. Dobrým řešením je koupit špendlíky v internetovém obchodě. Poté si je můžete vyzkoušet a zkontrolovat jejich pohodlí procházením po domě v různé denní době. Jen se ujistěte, že obchod má dobrou návratovou politiku.


2. Investujte do gelových vložek

Pokud jsou vaše jehlové podpatky velmi vysoké, je dobrou volbou investice do gelových vložek. Tyto typy vložek snižují tlak na přední část chodidla a zabraňují tomu, aby chodidlo sklouzlo příliš dopředu (zejména pokud nosíte otevřené paty). K dispozici jsou také gelové proužky, které lze aplikovat na okraj boty, čímž se zabrání tření a stabilizuje noha v botě.


3. Noste ponožky

Pokud máte možnost (např. nosíte kalhoty k vysokým podpatkům nebo dlouhou sukni) a pokud to typ obuvi umožňuje (ne lodičky s otevřenou špičkou), noste ponožky, i ty nejtenčí. Ponožka snižuje tření boty o nohu a pevnost na vysokých podpatcích se výrazně zvýší. Okamžitě si všimnete rozdílu v pohodlí nošení boty.


4. Naneste zvlhčovací krém

Nanesení zvlhčovacího krému na nohy před nasazením vysokých podpatků může vaše nohy chránit před odřením, bolestí a puchýři, zejména pokud jsou boty nové a těsné.


5. Použijte deodorant na nohy nebo dětský pudr

Dalším řešením, které zabrání nadměrnému pocení nohou, a tím minimalizuje riziko oděru, je použití deodorantu nebo mastku pro děti. Před nasazením vysokých podpatků si jednoduše nastříkejte nohu nebo si na nohy nasypte pudr.


6. Slepte prsty na nohou

Může vám to znít divně, ale je také dobré slepit třetí a čtvrtý prst lepicí páskou. Tímto způsobem snížíte tlak na nerv mezi dvěma prsty, který způsobuje bolest.


7. Nesundávej si boty z nohou

Tato poslední rada vás možná překvapí. I když jsou boty velmi nepohodlné a chůze v nich způsobuje stále více problémů, nikdy si z nohou nesundávejte vysoké podpatky. Úlevu pocítíte jen na okamžik a účinky takového postupu mohou být zničující. Po tak lehkém odpočinku vaše nohy okamžitě nabobtnají a jejich opětovné připojení způsobí, že budete cítit ještě větší bolest.


Ukaž více výpisu z Květen 2021
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel