JAKÉ BOTY ZVOLIT K ŠIROKÝM KALHOTÁM V CHLADNĚJŠÍCH DNECH?

2020-12-08
JAKÉ BOTY ZVOLIT K ŠIROKÝM KALHOTÁM V CHLADNĚJŠÍCH DNECH?

KALHOTY SE ŠIROKÝMI NOHAVICEMI SE VRÁTILY DO MÓDY. JEDNÁSE O JEDEN Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH TRENDŮ SEZÓNY. KTERÉ BOTY BUDOU VYPADAT NEJLÉPE V KOMBINACI S TÍMTO TYPEM KALHOT? PODÍVÁME SE.

Po dlouhém období těsných kalhot je na čase sáhnout po volných kalhotách. Jsou pohodlné a umožňují volný pohyb, navíc maskují nějaké ty nedokonalosti. Kalhoty s širokými nohavicemi se stále více objevují nejen na přehlídkových molech, ale i na ulici. Široké kalhoty si také zamilovaly známé a oblíbené hvězdy. Nyní je s oblibou nosí Meghan Markle, Milla Jovovich, Victoria Beckham nebo Amal Clooney.


Široké kalhoty - proč je nosit?

Jistě první věci, které přicházejí na mysl, když slyšíme o kalhoty s širokými nohami, jsou 70. léta, hippies a klasické "zvony". Mezitím historie kalhot s širokými nohami začíná mnohem dříve. Tento design kalhot se stal populární už ve 20. letech minulého století. Nosily je filmové hvězdy a obyčejní lidé - hlavně doma nebo na dovolené u moře. Kalhoty s širokými nohavicemi a vysokým pasem byly základem módy od dvacátých do padesátých let dvacátého století. Tento styl v různých obměnách se vrátil v milosti několikrát a bude jistě v čele nejpopulárnějších trendů mnohokrát. Proč? Vzhledem k tomu, že kalhoty s širokými nohavicemi jsou velmi ženské a vypadají skvěle. Prodlužují nohy, zvýrazňují pas a vytvářejí neuvěřitelně krásnou siluetu bez ohledu na to, s jakou postavou jsme se narodily. Z tohoto důvodu by měla každá z nás pořídit alespoň jedny kalhoty s širokými nohavicemi. A taky stojí za to vybrat odpovídající boty.


DÁMSKÉ TENISKY


Jaké boty vybrat ke kalhotám culottes?

Culottes nebo-li kalhoty s širokými nohavicemi až do střední délky lýtka (3/4) mohou být velmi zajímavým a originálním prvkem oblečení a alternativou za sukni. Jsou velmi módní, ale někdy docela nepraktické. Nevhodně vybrané boty mohou výrazně zkrátit nohy, což určitě nechce žádná z nás. Jaké boty tedy zvolit? Nejlepší volbou pro široké 3/4 kalhoty budou boty s vysokými podpatky.


Boty na vysokých podpatcích. Praktickým (a sofistikovaným) tahem jsou kotníkové boty, které mizí pod manžetou kalhot. Ideální volbou budou jakékoliv kozačky a v případě džínových kalhot také kovbojky. Boty, které pěkně obepínají lýtko, nejsou samozřejmě jediným řešením. Ke culottes v podzimním a zimním čase můžeme také obout obyčejné boty na sloupku nebo podpatku. V tomto případě je dobré si obléci tlusté punčocháče.


Boty s plochým podpatkem. Pokud dáváte přednost pohodlí, můžete si obotu své oblíbené sneakersy nebo mokasíny. Jako rocková hvězda zazáříte v traperkách nad kotníky. Pokud se obáváte, že tím zkrátíte nohy, zkombinujte boty s plochou podrážkou s culottes s vysokým pasem. Boty s tlustou podrážkou, jako jsou mokasíny na platformě nebo tenisky, mohou také přidat několik centimetrů.


Jaké boty se hodí dlouhé široké kalhoty?

Výchozím bodem při výběru obuvi pro široké a dlouhé kalhoty je délka nohavic.

Existují dvě možnosti:
kalhoty jsou dostatečně dlouhé, že vyžadují podpatky, aby se nedotýkaly země,
nebo končí přesně dva centimetry od země, což vám umožňuje nosit boty s plochým podpatkem.

Ať tak či onak, cílem je prodloužení nohou - hlavní důvod proč tyto kalhoty nosit - ujistěte se, že nohavice končí maximálně 2 cm nad zemí. Dlouhé nohavice se nesmí dole řasit, jelikož by opticky zkracovaly nohy.


DÁMSKÉ KOTNÍKOVÉ BOTY

K širokým kalhotám pro sezónu podzim-zima se perfektně hodí jak kozačky tak i boty na podpatku. V ideálním případě budou boty jedné barvy, což dodá eleganci. Pokud vám nejde o oficiální vzhled, můžete experimentovat a rozhodnout se pro výraznější vzor, například boty s potiskem panter. To vše závisí na designu a střihu kalhot. Pokud si vyberete boty s podlouhlou špičkou, prodloužíte nohy opticky ještě víc.

Ukaž více výpisu z Prosinec 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel