JAKÉ BOTY ZVOLIT KE KOKTEJLOVÝM ŠATŮM?

2022-03-04
JAKÉ BOTY ZVOLIT KE KOKTEJLOVÝM ŠATŮM?

Dostala jste pozvánku s dress codem LBC (Little Black Dress)? Nejste si jista, co se tím myslí? Zde je několik příkladů koktejlových šatů a typů bot, které se k nim dají sladit.

Co jsou koktejlové šaty a kdy je oblékáme?

Koktejlové šaty by měly být z kvalitního materiálu a jejich délka by měla pokrývat kolena, i když existují i maxi modely. Obvykle je koktejlové oblečení docela jednoduché. Nejvíce ze všeho jsou nejoblíbenější modely ve tvaru A, vhodné pro většinu typů ženské postavy.

Typickou aplikací pro koktejlové šaty je svatba (pokud se nejedná o příliš elegantní večerní párty), všechny rodinné oslavy, párty v práci či zahradní párty. Jedním slovem jsou to spíše denní příležitosti, pro které se volí jednoduché, jednobarevné ale elegantní outfity odpovídající okolnostem. Koktejlové šaty jsou vždy bezpečnou volbou, pokud přesně nevíte, o jakou párty se jedná.


JAKÉ BOTY ZVOLIT KE KOKTEJLOVÝM ŠATŮM?


Co vzít v úvahu při výběru bot ke koktejlovým šatům?

Na koktejlové párty jsou podpatky téměř vždy nutností. Boty na podpatku v neutrálním odstínu jako je černá nebo nude kvěle ladí s koktejlovými šaty. Vyberte si sandály nebo lodičky pro elegantní a decentní vzhled, díky kterému se vaše šaty třpytí. Případně jděte do jednoduchých šatů a přidejte k nim odvážné boty a doplňky pro trendy vzhled.


1. Sandály na vysokém podpatku

Sandály na vysokém podpatku se perfektně hodí na letní dovolenou. Hodně odhalují chodidlo a ladí například s květinovými vzory na šatech. Opticky zeštíhlují nohy. Pokud však s nošením vysokých podpatků nemáte velké zkušenosti, vybírejte modely se silnějšími pásky - budete se v nich cítit mnohem stabilněji a bude to pro vás pohodlnější, protože se vám nebudou hýbat prsty do stran.JAKÉ BOTY ZVOLIT KE KOKTEJLOVÝM ŠATŮM?


2. Sandály na sloupku

Sandály na sloupku sou další volbou perfektní obuvi, která se hodí ke koktejlovým šatům. Širší sloupek je stabilnější než úzký podpatek, a proto je v takové obuvi pohodlnější pohyb např. na zahradě. Takové boty se také lépe hodí ženám s plnoštíhlou postavou. Sandály na sloupku ke koktejlovým šatům vypadají dobře s trochou lesku.


3.Lodičky na vysokém podpatku

Podpatky zakrývající chodidlo jsou nejuniverzálnějším modelem. Jsou vždy elegantní a hodí se na každou příležitost především na podzim a v zimě, protože k nim můžete snadno nosit punčocháče. V případě vysokých podpatků jsou nejmódnější ty s mandlovou špičkou – nejlépe protáhnou a zeštíhlí postavu. Mohou být zcela hladké, nebo se můžete pustit do odvážnějších modelů. Pokud jsou šaty jednoduché a jednobarevné, lodičky v kontrastní barvě s leskem nebo nějakým zdobením je určitě oživí a outfit nebude nudný. Pamatujte, že lodičky na podpatku jsou nejvíce vyžadovány také ve firmách.


4. Lodičky open toe

Lodičky open toe mají otevřenou špičku, jsou tedy takovým prostředníkem mezi pevnou obuví a sandály. Vypadají obzvláště dobře v kombinaci s retro koktejlovými šaty nebo pouzdrovými šaty. Otevřené prsty dodávají lehkost. V dnešní době k nim můžete nosit i punčochové kalhoty, ale speciální modely, beze švů na prstech. Takové boty jsou velmi ženské, ale na formální příležitosti se nehodí. Jsou ideální pro svatby a párty s rodinou a přáteli.

Ukaž více výpisu z Březen 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel