JAKÉ ZVOLIT DÁMSKÉ TREKINGOVÉ BOTY?

2020-10-01
JAKÉ ZVOLIT DÁMSKÉ TREKINGOVÉ BOTY?KOMFORTNÍ TREKINGOVÉ BOTY JSOU ZÁKLADEM DOBRÉ VÝBAVY, POKUD SE CHYSTÁTE NA HORY. POSKYTNOU VAŠIM NOHOU. JAK SI VYBRAT DOBRÉ TREKINGOVÉ BOTY?

Trekové boty dámské pro milovníky turistiky


Trekingové, horolezecké nebo outdoorové bychom si měly obout vždy, když se vydáme na delší pěší výlet - bez ohledu na to, jestli je to výlet do lesa, do hor nebo jiný dobrodružný výlet na několik dní. Kdykoli musíme překonat mnoho kilometrů v nerovném nebo neznámém terénu, nejlepší volbou budou trekingové boty, které poskytují vynikající oporu pro nohy.


Žena, procházky v horách v trekových botách se vztaženými pažemi


Trekingové boty se osvědčí, když:
  • vydáváte se na občasnou túru horami nebo lesy;
  • plánujete hodně stoupání a sestupů a máte obavy z poranění kotníku (podvrtnutí);
  • nesete váhu navíc, například batoh nebo jiné vybavení (např. fotografické).

dámské trekové boty - jaký model zvolit?

Na trhu je mnoho druhů trekingových bot. Můžete si vybrat mezi vysokými modely či nízkými, turistickými botami, botami s větší ochranou, menší ochranou, s odolností proti vodě a prodyšnou membránou (nebo ne).
Široká škála materiálů vám umožňuje vybrat ty správné. Vaše trekingové boty snů musí být synchronizovány s vašimi potřebami a terénem, ​​který obvykle procházíte. Je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, jako je hmotnost obuvi, materiál, odolnost proti vodě, tepelná izolace (při hledání zimní turistické obuvi) a typ podešve (měkká nebo tvrdá).

OBECNĚ LZE TREKINGOVÉ BOTY ROZDĚLIT NA NÍZKÉ A VYSOKÉVysoké trekové boty (tj. kotníkové boty)

To je nejlepší volba, pokud se chystáte na hory. Rovněž se osvědčí při vícedenních túrách se silným zatížením na zádech. Tyto typy vysokých bot poskytují dobrou ochranu kotníku (kotník, šlachy), který je méně náchylný k podvrtnutí a jiným zraněním. Výška boty není jen ochranou kotníku: funguje jako bariéra mezi nohou a blátem, deštěm, sněhem, vlhkostí atd.

Výhody : dobrá podpora kotníku, ochrana v nerovném terénu, dobrý úchop, odolný, teplý
Nevýhody: těžší, déle schnou

Nízké trekingové boty

Ideální pro pěší turistiku v nižších horách, v lesích a pláních. Jejich výhodou je, že jsou lehčí a poskytují větší svobodu při chůzi, což umožňuje rychlejší tempo. Nechrání však kotník tak dobře jako vysoké boty.

Výhody: pohodlné, lehké.
Nevýhody: niewielkie podparcie kostki, mniejsza ochrona na chropowatych powierzchniach, mniejsza amortyzacja.Dívka s batohem běžící po horské stezce v trekových botách

Jsou lepší vysoké nebo nízké trekingové boty?

Na tuto otázku není jasná odpověď. Při výběru správné turistické obuvi se počítá vše od vnějších faktorů přes fyzický tvar, techniku ​​a zkušenosti. Obecně:

  • Nízké trekingové boty jsou skvělou volbou pro krátké túry za dobrých podmínek a s malou nebo žádnou váhou.
  • Vysoké trekingové boty jsou nejlepší volbou pro delší túry a ve špatných, chladných a mokrých podmínkách, nerovném horském terénu a celodenní túry s těžkými břemeny.


Levné trekové boty - na co si pamatovat při nákupu?


Když kupujete dámské trekové boty, zvažte následující.


Materiál

Při nákupu trekingových bot musíte věnovat pozornost materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Které látky jsou nejlepší pro trekové boty dámské? 

Kůže
Odolná turistická obuv vyrobená z kůže je skvělá pro odolnost proti vodě a oděru, ale obvykle je dražší, těžší a není tak prodyšná jako syntetický svršek.


Syntetika
Trekingové boty se syntetickými svršky (polyester, nylon a tzv. „syntetická kůže“) se běžně vyskytují v moderních botách. Jsou lehčí než kůže, rychleji schnou a obvykle stojí méně, ale nejsou tak silné a odolné jako svršky z kůže.


Vodotěsné membrány
Obuv s nápisem „voděodolná“ má svršky s nepromokavou / prodyšnou membránou (například Gore-Tex® nebo eVent®). Vodotěsná a prodyšná membrána umístěná mezi vnějším materiálem a vnitřní podšívkou poskytuje spolehlivou ochranu a udržuje vaše nohy v suchu a pohodlí po celou dobu životnosti obuvi.

Podrážka

Podrážka je dalším prvkem obuvi, který určuje vaši bezpečnost a pohodlí při cestování.

Podešev je vnější část boty, která se dotýká země. U trekových bot hraje důležitou roli vzor na podrážce (běhounu). Nejvíce doporučovány jsou podrážky Vibram. Jejich vzor obsahuje drážky, výstupky a zarážky, které byly testovány, aby zajistily dobrou pohyblivost na skále ,suti, blátě a trávě.

Měla by být podrážka tvrdá / měkká?
Volba měkkosti podešve závisí na terénu, kterým se obvykle pohybujete. Boty s tvrdou podrážkou vám přijdou vhod, když plánujete náročnou turistiku, ostré stoupání a horolezectví. Když se vydáte na turistiku do hor, kde budete chodit hlavně po značených stezkách, boty s poloměkkou a měkkou podrážkou budou dobrou volnou. Při výběru podešve použijte třídy tvrdosti podešve stanovené Alfonsem Meindlem.


Pohodlí

Nakonec je nejdůležitější pohodlí uživatele. V trekingových botách se musíte cítit dobře. Měly by těsně přiléhat, neměly by způsobovat oděrky a neměly by stlačovat žádné části chodidla. Pak budou vaše cesty jistě úspěšné.

Ukaž více výpisu z Říjen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel