Jak čistit semišové boty?

2020-10-02
Jak čistit semišové boty?SEMIŠ JE VELMI STYLOVÝ MATERIÁL, KTERÝ MÁ EXTRÉMNĚ ÚČINNÝ ÚČINEK NA BOTY. JAK SE TŘEBA STARAT O VZHLE SEMIŠOVÝCH BOT? JAK JE MŮŽETE OČISTIT, ANIŽ BY SE ZNIČILY?

Semišové boty jsou často považovány za „problematické na čištění“. Jemná kůže je náchylnější k nečistotám, skvrnám a špíně , jejichž čištění je obtížnější než u jiných materiálů. Udržovat tento typ obuvi v čistotě může být obtížný úkol, ale díky našim tipům budou vaše oblíbené  semišové boty vypadat jako nové.

Boty vyrobené z umělého nebo přírodního semiše?


Nejprve musíte zjistit, z jakého semiše jsou vaše boty vyrobeny.
Boty mohou být vyrobeny z přírodního semiše nebo umělého semiše. První z nich, jak můžete snadno uhodnout, je vyrobena z přírodní zvířecí kůže, obvykle tenké vyčiněné ovčí kůže. Péče o přírodní semišové boty je náročnější. Umělý semiš je zase materiál získaný technologickým procesem, který svým vzhledem a strukturou velmi připomíná přírodní semiš. Péče o něj se liší od čištění přírodního semiše, o kterém si povíme později v tomto článku.br />

Můžete prát semišové boty v pračce?

To je jedna z nejčastějších otázek, které vyvstávají v souvislosti s čištěním semišových bot. Odpověď je jednoduchá - nemůžete. Praní semišových bot v pračce je nejrychlejší způsob jejich zničení. Semiš je velmi špatný pro kontakt s vodou. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z pravého semiše, nezapomeňte je čistit pouze ručně a nevystavujte je pračce nebo sušičce.
Dívka v černé semišové kotníkové boty na střeše budovy. Různé nabídky bot.

Jak čistit přírodní semišové boty?

Chcete-li své přírodní semišové boty dobře vyčistit, je nejlepší postupovat podle níže uvedených tipů.

Jak čistit semišové boty od bláta a nečistot?

Nejběžnějšími znečišťujícími látkami, které se objevují na semišových botách, jsou bláto a špína. Jak účinně odstranit tento druh nečistot z obuvi? Počkejte, až bahno úplně uschne. Po zaschnutí použijte měkký suchý kartáč, abyste s ním odstranili co nejvíce nečistot. Pokud stále existují stopy, zkuste boty důkladně navlhčit párou. Poté znovu kartáčem odstraňte zbývající nečistoty. Pro tento typ ošetření je nejlepší použít speciální semišový kartáč. Pokud žádný nemáte, bude fungovat běžný měkký štětinový kartáč nebo starý zubní kartáček.

Jak čistit semišové boty domácími metodami?

Pokud po čištění bot na nich stále zůstává bláto, musíte přijmout další opatření. Začněte tím, že si boty ucpáte papírem a kartáčkem na semiš, abyste odstranili lehké stopy.
Příklad, jak čistit semišové boty štětcem.

  • Použijte gumu. U obtížnějších míst můžete použít gumu. Skvrnu očistíme malými, krouživými pohyby a lehkým lisováním.
  • Naneste bílý ocet Připravte si směs vody a octa v poměru 1: 1. Nalijte trochu na čistý a suchý hadřík a otřete ocet na obarvenou semiš. Pamatujte, že materiál by měl být pouze navlhčený, nikoli mokrý. Tento typ směsi si dokonale poradí se skvrnami a skvrnami od soli, které se objevují v podzimním a zimním období. Semišové boty nechejte zaschnout, poté nečistoty znovu otřete, abyste odstranili jakékoli stopy.
  • K čištění semišových bot můžete také použít chlebovou kůrku. Můžete jej použít k důkladnému vyčištění bot od bláta. Vše, co musíte udělat, je otřít suché boty vnitřkem chleba - abyste se zbavili nečistot.

Jak vyčistím své umělé semišové boty?

Jednou z výhod umělého semiše je, že je odolnější vůči skvrnám a odolnější než tradiční semiš. Důvodem je skutečnost, že výrobci obvykle pokrývají semiš syntetickým teflonovým prostředkem, který dokonale chrání materiál před nečistotami, vodou a mastnotou.

V důsledku toho je snazší údržba, ale přesto vyžaduje údržbu, pravidelné čištění a odstraňování bahenních skvrn a skvrn. Nejlepší je umělé semišové boty čistit suchým kartáčem, abyste odstranili veškeré přebytečné nečistoty a bahno. Poté je otřete směsí vody a octa. Poté je naplňte papírem a před kartáčováním je nechejte oschnout, aby se obnovila měkkost.

Jak sušit semišové boty?

Po těchto ošetřeních byste měli semišové boty nechat uschnout na teplém a suchém místě. Nikdy neumisťujte přírodní nebo umělé semišové boty do blízkosti topení nebo nepoužívejte fén na urychlení procesu sušení, protože by to mohlo způsobit vyblednutí nebo poškození materiálu.

Viz takéJak se starat o semišové boty?

Ukaž více výpisu z Říjen 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel