Jak se starat o svou sportovní obuv?

2022-09-06
Jak se starat o svou sportovní obuv?
Pokud je fyzická aktivita důležitou součástí vašeho životního stylu, rádi nosíte módní oblečení a sledujete aktuální trendy, určitě máte v šatníku alespoň několik párů sportovních bot. Jak se staráte o své sneakersy a tenisky, aby vám dlouho sloužily v bezvadném stavu? Radíme!Využití sportovní obuvi je dnes mnohem širší, než by se mohlo zdát z jejího názvu. Tenisky a sneakersy nenosíme jen na běžeckých pásech a ve fitness klubech, ale také denně - do práce, na večírky, na dovolenou. Bez ohledu na to, kde a jak často sportovní obuv nosíte - pravidelná péče pomocí správných přípravků pomůže zachovat její vlastnosti a estetický vzhled. Stojí za to věnovat jim pár chvil a užívat si je co nejdéle pro jejich pohodlí a nenápadnou eleganci, kterou dodají každé stylizaci!

Od čoho začít péčí o sportovní obuv?

Pro péči o všechny sportovní boty neexistuje jediné zlaté pravidlo - na trhu jsou modely vyrobené z různých materiálů, které vyžadují různé přípravky a způsoby údržby. Před čištěním nebo praním obuvi proto vždy pečlivě zkontrolujte doporučení výrobce na štítku. Nové boty je také dobré impregnovat, zejména pokud jsou určeny pro podzimní/zimní sezónu - ochranná vrstva zabrání vzniku trvalých skvrn a fleků.


Každodenní péče o sportovní obuv

Klíčem k udržení obuvi v dobrém stavu je systematičnost: pravidelně odstraňujte prach, šmouhy a další lokální nečistoty suchým kartáčem nebo houbou. Po každém použití je dobré boty vyvětrat a vnitřek svršku postříkat osvěžujícím sprejem. Nezapomeňte také pravidelně vyndávat a vlhce čistit vložky.


Jak se starat o svou sportovní obuv?

Jak se čistí sportovní obuv?

Větší nečistoty se odstraňují roztokem vody a čisticího prostředku. Textilní boty můžete nechat přirozeně uschnout (pozor: nedávejte je na radiátor ani je nesušte v sušičce - vysoké teploty mohou rozpustit lepidlo a poškodit boty!), zatímco boty z kůže a ekologické kůže je nejlepší ihned otřít do sucha. Semišová obuv nemá ráda vlhkost - nečistoty se "vyčesávají" speciálním gumovým kartáčem.

JPokud nemáte speciální čisticí prostředek na boty, znečištěné gumové nebo pěnové podrážky lze jednoduše vyčistit vodou s trochou čisticího prostředku - mýdlem nebo tekutinou na mytí nádobí; v případě nouze poslouží i vlhčené ubrousky nebo vatový tampon s micelární tekutinou.

Čištění bílé sportovní obuvi

Nejproblematičtější jsou bílé sportovní boty, které kromě skvrn časem žloutnou. V případě kůže a semiše je lepší jejich vzniku předcházet, tj. obuv pravidelně ošetřovat a průběžně odstraňovat povrchové skvrny. Tenisky a sneakersy lze namočit do bělidla, důkladně opláchnout a usušit na slunci. Bílé tkaničky s tmavými skvrnami jednoduše vložte do sklenice, zalijte vodou s chlorovým bělidlem a nechte několik hodin působit - po opláchnutí budou jako nové.

Lze sportovní obuv prát v pračce?

Mnoho modelů praček má program "obuv", takže můžete bez obav hodit do bubnu své oblíbené tenisky? Odpověď závisí na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Do pračky by se neměla dávat kůže ani ekokůže, zatímco textilní modely - síťované boty nebo tenisky s plátěným svrškem - lze prát bez obav. Každý pár by se měl prát zvlášť a po skončení programu by se měl nechat přirozeně uschnout.

Ukaž více výpisu z Září 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel