Jak vyčistit dámské espadrilky? Účinné tipy

2020-07-22
Jak vyčistit dámské espadrilky? Účinné tipyESPADRILKY JSOU JEDNY Z NEJOBLÍNĚJŠÍCH LETNÍCH BOT A MUST HAVE TÉTO SEZÓNY! ZAMILOVALY JSME SI JE PRO JEJICH PRODYŠNOST A POHODLÍ. JAK SE STARAT O DÁMSKÉ ESPADRILKY, ABY NEZTRATILY SVŮJ DOKONALÝ VZHLED BĚHEM CELÉ SEZÓNY?

Espadrilky,boty se španělským rodokmenem si získaly přízeň všech. Budou se nosit ve všech variantách – s nízkou podrážkou, na klínku, v tlumených odstínech i výrazných barvách. Co dělat, když se naše espadrilky zašpiní?
Jak se o ně starat, aby vypadaly stále jako v den, kdy jste je koupila?

Za prvé: prevence

Juta je velmi jemné rostlinné vlákno. Pokud chcete udržovat espadrilky v perfektním stavu, chraňte je před vlhkostí. Z tohoto důvodu je neskladujte v klasické papírové krabici. Zvolte raději průhledné tašky, které je ochrání před zmíněnou vlhkostí.

Také číst: ESPADRILKY - HOT TREND TÉTO SEZÓNY!

Za druhé: espadrilky neperte v pračce – nikdy!

Dámské espadrilky jsou boty vyrobené z neobvyklého materiálu – jejich podešev je tkaná z juty. Juta je docela problematický materiál, co se čištění týká, jelikož jí vadí voda. Většinu letních bot (např. tenisky) lze prát snadno v pračce, ale espadrilky mezi ně bohužel nepatří. Podešev espadrilek, vyrobená z jemných jutových vláken nebo lnu, by pod vlivem vody ztratila své vlastnosti a mohlo by dojít ke zkroucení. Jestliže je tedy nemůžeme prát v pračce, jak espadrilky udržet v čistotě?

Za třetí: espadrilky čistíme ručně

Nejlepšího účinku dosáhnete, když espadrilky čistíte ručně. Pro péči o tento typ obuvi si připravte následující sadu:

  • 3 misky (jedna s teplou vodou, druhá s teplou vodou s čistícím prostředkem a třetí s jedlou sodou)
  • Jedlá soda (k čištění podešve z kůže)
  • Starý zubní kartáček
  • Bavlněná utěrka nebo utěrka z mikrovláken

Začněte čištěním podešve z juty.

Pokud je na espadrilkách bláto, počkejte, až uschne. V opačném případě se špína ponoří hlouběji do vláken a odstranění nečistoty bude problematičtější.
Nalijte polévkovou lžíci saponátu do misky s cca 0,5 litru vody a promíchejte. Vezměte suchý bavlněný hadřík a odstraňte z podešví veškeré bláto a nečistoty Ponořte kartáč do připraveného saponátu a jemně vyčistěte podrážky z juty. Pokuste se odstranit všechno bláto z trhlin. Potom vezměte bavlněnou utěrku mírně navlhčenou vlažnou vodou a setřete všechny zbytky mýdla z povrchu.

Vyčistěte horní části espadrilek.

Čistění horní části espradrilek závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji jsou espadrilky na léto vyrobeny z plátna, přírodní kůže nebo eko kůže.
Materiál

Vezměte bavlněný hadřík a namočte část do mýdlové vody. Nečistoty odstraňte kruhovým pohybem. Nyní opláchněte mýdlo čistým hadříkem. Můžete to opakovat, dokud nejste spokojena s výsledkem. Espadrilky nechte proschnout na vzduchu.

Přírodní kůže

Používejte přípravky určené k péči o přírodní kůži dostupné na trhu.

Umělá kůže

V takovým případě stačí použít vodu s mýdlem nebo saponátem. Opatrně otřete horní část obuvi, dokud nebude čistá.

Čištění podešve z kůže.

Některé espadrilky mají podešev z kůže. K osvěžení budete potřebovat vodu s několika kapkami saponátu a jedlé sody. Zkombinujte je v takovém poměru, abyste získala pastu. Poté pastu naneste na podešev a nechte 15 minut zaschnout. Nakonec suchou pastu otřete čistým hadříkem. Čištění kožené podešve také může odstranit nepříjemný zápach, který může vzniknout při nošení spadrilek.
Ukaž více výpisu z Červenec 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel