Jaké ponožky vybrat do trekingové obuvi?

2022-09-19
Jaké ponožky vybrat do trekingové obuvi?
Vyrážíte na stezku? Postarejte se o odpovídající přípravu. Nezapomeňte však, že prodyšné oblečení vhodné do každého počasí a pohodlná trekingová obuv nestačí. Pokud vám záleží na pohodlí, zaměřte se na detaily. Přečtěte si, jak vybrat ponožky, které se osvědčí v terénu.

Jaké ponožky vám zajistí pohodlí při pěší turistice?

Horská túra nemůže být úspěšná bez řádné přípravy. Ti pokročilejší vědí, že o pohodlí na stezce nejčastěji rozhodují detaily, včetně správných ponožek. I když jsou nenápadné, plní důležitý úkol - izolují nohu od vnitřního povrchu boty a chrání ji před možnými odřeninami, a to i v úrovni kotníku. Jaké vlastnosti by měla mít ponožka vhodná do terénu?


Především by měly pracovat s obuví. Dobrá ponožka se nesmí kroutit ani klouzat a musí sledovat pohyb nohy. Proto jsou nezbytné dostatečně pružné stahovací pásky, vysoce elastický materiál pro dokonalé přizpůsobení a délka ponožky odpovídající výšce svršku.


Ponožky do trekingových bot - látka

Ponožky vhodné pro jízdu v terénu by se měly přiměřeně natahovat. Záleží tedy na tom, zda jsou ušity z přírodních nebo syntetických vláken? Ne nutně. Ponožky vyrobené výhradně z umělých vláken mohou být stejně pohodlné jako bavlněné ponožky s vysokým obsahem elastanu. Zejména proto, že první z nich nyní využívají inovativní technologie, které umožňují nohám volně dýchat.


Ponožky do trekingových bot - velikost

Pokud chcete, aby ponožky a trekingová obuv tvořily harmonickou dvojici, nezapomeňte, že by obě měly mít správnou velikost. Zajímavé je, že velikost ponožek není stejná jako velikost bot - je tedy třeba je odpovídajícím způsobem upravit. Pokud kupujete ponožky online, změřte si délku chodidla a poté ji porovnejte s údaji přímo na stránce výrobku.

Jaké ponožky vybrat do trekingové obuvi?

Ponožky do trekingových bot - výška

Nezanedbatelný vliv na pohodlí během túry má výška ponožky. Při výběru terénního modelu se zvolte model, který bude přesahovat svršek boty, ne populární krátké ponožky. Tím ochráníte kůži na lýtku a vyhnete se často bolestivým odřeninám.

Ponožky do trekingových bot - roční období

Výběr ponožek do trekingových bot závisí také na ročním období. Na jaře a v létě budou mnohem lépe fungovat modely ušité z lehkých a jemných vláken, zatímco na podzim a v zimě budou lépe fungovat o něco teplejší modely, včetně modelů ušitých z merino vlny.

Ponožky do trekingových bot - intenzita námahy

Typ ponožek do trekových bot závisí také na tom, jak velkou námahu plánujete. Na pokojné a dlouhé túry se hodí bavlněné modely, intenzivnější túry vyžadují syntetické a rychleschnoucí materiály. Pak jsou dobrou volbou ponožky s vysokým obsahem umělých vláken.

Ukaž více výpisu z Září 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel