Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

2022-10-10
Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?
Co jsou to loafersy? Jedná se o velmi pohodlné boty, které si vybírají muži i ženy. Milujeme je pro jejich pohodlí a elegantní vzhled. Jsou nenahraditelní v úředních situacích a při setkáních s přáteli. Nechcete nosit vysoké podpatky, ale nepřesvědčila vás sportovní obuv? Loafersy jsou právě pro vás!

Balerínky příliš ploché, vysoké podpatky příliš vysoké? Vyberte si loafersy!

Není to velké tajemství – boty by měly být především pohodlné. Občas se stane, že je musíme mít na nohou celý den! Nepohodlné, stahující a ztěžující chůzi (a někdy i hodiny stání) vysoké podpatky nejsou vždy dobrým řešením.

Baleríny? Zdají se být dokonalé - ploché, decentní, vizuálně lehké. Jen se někdy ukáže, že jejich podrážka je příliš tenká a celá bota působí spíše infantilním dojmem. A pak co?

Tehdy na scénu vstupují lofaersy – dámské polobotky dokonale ušité na míru potřebám žen v různých situacích. Jsou elegantní, zakrývají prsty a paty (v některých situacích to vyžaduje protokol), mají vyztuženou a zvýšenou v zadní části podrážku, ale nejsou to vysoké podpatky. Podle potřeby si můžete vybrat loafersy v oficiální verzi - černé a hladké - nebo v trochu volnějším stylu. Tady i růžové boty s pěknými tečkami, zdobené černým proužkem, padnou stylu mnoha žen, které se chtějí po práci zažít trochu šílenství.

Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

Loafersy nejsou pánské boty!

I když je pravda, že jako první nosili loafersy muži, v dnešní době jsou to perfektní boty i pro ženy. Jsou ideální pro sezónu od jara do podzimu.

Vizuálně se od sebe dámské a pánské boty mírně liší, ale u loafersů je nejdůležitější střih a tento je maximálně zachovalý. Dámské boty budou z pochopitelných důvodů klást větší důraz na vizuální stránku - zdobení páskem v jiné barvě, jemná spona, svršek s módním vzorem jsou zde standardem. Pánské loafersy jsou obecně hladké a černé. Ženy nosí různé barvy – kromě klasické černé zde najdeme bílou, béžovou i odvážnější návrhy.

Pevný dresscode a lehké ležérní stylizace – loafersy se ověří kdekoli!

Začněme stylizacemi, ve kterých loafersy nebudou fungovat. Rozhodně by se neměly nosit s teplákovými soupravami – je to příliš velká disonance. A to je vlastně jediné omezení – loafersy jsou polobotky, takže nejdůležitějším determinantem jejich nošení bude počasí. To je k nám však v posledních letech velmi laskavé. V extrémních případech je lze nasadit i v zimě. O tím víac, nesmí loafersy chybět v šatníku dobře oblečené ženy.

Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

Loafersy k šatům?

Určitě ano. Zejména těm jednoduchým, které se nosí s ohledem na obchodní jednání. I když… loafersy s trochu frivolnějším vzhledem se dají nosit i ke klasickým malým černým šatům. Vyvarujte se však kombinování loafersů s večerními šaty. Ty rozhodně vyžadují vysoké podpatky.

Loafersy ke kalhotám?

Možností je zde opravdu mnoho. Tento model dámských polobotek se uplatní jak ve sportovních (ne-li k teplákům!), tak i o něco elegantnějších stylizacích. Lze je snadno nosit k džínům nebo legínám v kombinaci s bundami. Dobře poslouží i jako doplněk stylizace, jejíž vrchní díl bude tvořit křivák. V tomto případě stojí za to zajistit, aby bunda a boty byly stejné barvy.

Loafersy lze kombinovat jak s elegantními kalhotami, tak s dámskými obleky. A pokud hledáme úplně jiný styl, ani to není problém. Tužková sukně a svetr s výstřihem do V přímo žadoní o loafersy.

Ukaž více výpisu z Říjen 2022
Doporučené
Šetříš131,00 Kč
Loafersy dámské Shelovet lakované černéLoafersy dámské Shelovet lakované černé
931,00 Kč1 062,00 Kč15827 pkt.
Šetříš131,00 Kč
Dámské béžové mokasíny na platformě ShelovetDámské béžové mokasíny na platformě Shelovet
931,00 Kč1 062,00 Kč15827 pkt.
Šetříš131,00 Kč
Dámské růžové mokasíny na platformě ShelovetDámské růžové mokasíny na platformě Shelovet
931,00 Kč1 062,00 Kč15827 pkt.
Šetříš131,00 Kč
Zlaté dámské mokasíny na platformě ShelovetZlaté dámské mokasíny na platformě Shelovet
931,00 Kč1 062,00 Kč15827 pkt.
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku
pixel