Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

2022-10-10
Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?
Co jsou to loafersy? Jedná se o velmi pohodlné boty, které si vybírají muži i ženy. Milujeme je pro jejich pohodlí a elegantní vzhled. Jsou nenahraditelní v úředních situacích a při setkáních s přáteli. Nechcete nosit vysoké podpatky, ale nepřesvědčila vás sportovní obuv? Loafersy jsou právě pro vás!

Balerínky příliš ploché, vysoké podpatky příliš vysoké? Vyberte si loafersy!

Není to velké tajemství – boty by měly být především pohodlné. Občas se stane, že je musíme mít na nohou celý den! Nepohodlné, stahující a ztěžující chůzi (a někdy i hodiny stání) vysoké podpatky nejsou vždy dobrým řešením.

Baleríny? Zdají se být dokonalé - ploché, decentní, vizuálně lehké. Jen se někdy ukáže, že jejich podrážka je příliš tenká a celá bota působí spíše infantilním dojmem. A pak co?

Tehdy na scénu vstupují lofaersy – dámské polobotky dokonale ušité na míru potřebám žen v různých situacích. Jsou elegantní, zakrývají prsty a paty (v některých situacích to vyžaduje protokol), mají vyztuženou a zvýšenou v zadní části podrážku, ale nejsou to vysoké podpatky. Podle potřeby si můžete vybrat loafersy v oficiální verzi - černé a hladké - nebo v trochu volnějším stylu. Tady i růžové boty s pěknými tečkami, zdobené černým proužkem, padnou stylu mnoha žen, které se chtějí po práci zažít trochu šílenství.

Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

Loafersy nejsou pánské boty!

I když je pravda, že jako první nosili loafersy muži, v dnešní době jsou to perfektní boty i pro ženy. Jsou ideální pro sezónu od jara do podzimu.

Vizuálně se od sebe dámské a pánské boty mírně liší, ale u loafersů je nejdůležitější střih a tento je maximálně zachovalý. Dámské boty budou z pochopitelných důvodů klást větší důraz na vizuální stránku - zdobení páskem v jiné barvě, jemná spona, svršek s módním vzorem jsou zde standardem. Pánské loafersy jsou obecně hladké a černé. Ženy nosí různé barvy – kromě klasické černé zde najdeme bílou, béžovou i odvážnější návrhy.

Pevný dresscode a lehké ležérní stylizace – loafersy se ověří kdekoli!

Začněme stylizacemi, ve kterých loafersy nebudou fungovat. Rozhodně by se neměly nosit s teplákovými soupravami – je to příliš velká disonance. A to je vlastně jediné omezení – loafersy jsou polobotky, takže nejdůležitějším determinantem jejich nošení bude počasí. To je k nám však v posledních letech velmi laskavé. V extrémních případech je lze nasadit i v zimě. O tím víac, nesmí loafersy chybět v šatníku dobře oblečené ženy.

Loafersy – co jsou to za boty a s čím je nosit?

Loafersy k šatům?

Určitě ano. Zejména těm jednoduchým, které se nosí s ohledem na obchodní jednání. I když… loafersy s trochu frivolnějším vzhledem se dají nosit i ke klasickým malým černým šatům. Vyvarujte se však kombinování loafersů s večerními šaty. Ty rozhodně vyžadují vysoké podpatky.

Loafersy ke kalhotám?

Možností je zde opravdu mnoho. Tento model dámských polobotek se uplatní jak ve sportovních (ne-li k teplákům!), tak i o něco elegantnějších stylizacích. Lze je snadno nosit k džínům nebo legínám v kombinaci s bundami. Dobře poslouží i jako doplněk stylizace, jejíž vrchní díl bude tvořit křivák. V tomto případě stojí za to zajistit, aby bunda a boty byly stejné barvy.

Loafersy lze kombinovat jak s elegantními kalhotami, tak s dámskými obleky. A pokud hledáme úplně jiný styl, ani to není problém. Tužková sukně a svetr s výstřihem do V přímo žadoní o loafersy.

Ukaž více výpisu z Říjen 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel