Máte postavu typu přesýpacích hodin nebo hrušky? Poradíme vám, jaké boty zvolit

2020-01-29
Máte postavu typu přesýpacích hodin nebo hrušky? Poradíme vám, jaké boty zvolitV JAKÝCH BOTÁCH BUDETE VYPADAT ATRAKTIVNĚJI? JAKÉ BOTY BUDOU IDEÁLNÍ PRO VAŠI SILUETU? KTERÝM BOTÁM DÁT PŘEDNOST A KTERÝM SE NAOPAK VYVAROVAT? 

Výběr správné obuvi je velmi důležitým prvkem vaší image. Nevhodné boty mohou sebelepší outfit shodit. Někteří si však vůbec neuvědomují, že by zrovna nevhodně zvolená obuv nemusela lichotit jejich postavě. Ať už máte postavu jakoukoliv, je důležité podtrhnout přednosti a nedostatky potlačit. Což je možné správně zvolenou obuví. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel.

Každý z nás se narodila s jinou postavou. A neexistuje na světě žena, která by měly naprosto stejnou postavu jako jiná žena. Přesto však lze rozlišit několik typů ženské postavy, které se vyznačují společnými prvky. Určitě už tušíte. Je to hruška, jablko, přesýpací hodiny, obrácený trojúhelník a obdélník. Pro každý z těchto typů postavy si můžeme vybrat ideální typ obuvi.

Jakmile budete vědět, která obuv vyhovuje právě vaší postavě, budete se cítit a vypadat mnohem lépe.


Typ postavy: Přesýpací hodiny


Pokud patříte do skupiny s tvarem postavy přesýpacích hodin, jste šťastná to žena. Tento typ postavy je považován za velmi ženskou a někteří ji dokonce považují za ideální (je to ovšem záležitost vkusu). Silueta přesýpacích hodin se vyznačuje plnými boky i poprsím, úzkým pasem a širokými rameny. S tímto typem postavy si můžete prakticky vybrat z celé řady dostupných druhů obuvi. Vypadat budete skvěle jak na nízkých, tak na vysokých podpatcích. Můžete tedy experimentovat dle libosti. Dávejte však pozor na výšku podpatků – délka nohou by měla tvořit 40% vaší postavy. Na boty na podpatku tedy rozhodně nezapomínejte.


BOTY

POKUD MÁTE POSTAVU TVARU PŘESÝPACÍCH HODIN, ZVOLTE:

Boty Peep Toe

Jedná se o boty (baleríny, boty na vysokých podpatcích, kozačky), které mají uzavřenou i odkrytou špičku (open toe). S ženskými a univerzálními peep-toe na podpatcích ale rozhodně chybu neuděláte, ba naopak. Ideální je volit boty v přírodních tónech, které nebudou příliš odvádět pozornost od štíhlého pasu, kterým se tento typ postavy pyšní.

Kotníkové boty


Tyto boty jsou univerzálním typem obuvi, které se hodí prakticky ke všemu. Ženy s postavou typu přesýpací hodiny v nich budou vypadat skvěle. Můžou je kombinovat s šaty, sukněmi, nebo třeba s úzkými jeansy.

Typ postavy: Hruška


Tento typ postavy se vyznačuje úzkými rameny, plnějšími širokými boky a menšími ňadry. Ženy s tímto typem postavy mají obvykle silnější nohy. Tento fakt poněkud zužuje náš výběr obuvi. U tohoto typu postavy se vyplatí vyhýbat se botám, které končí v polovině lýtek, jelikož opticky nohy ještě víc zkrátí.


BOTY

POKUD MÁTE POSTAVU TVARU HRUŠKY, ZVOLTE:

Sandály na klínu

Sandály s odkrytými špičkami jsou perfektní obuví pro ženy s postavou „hrušky“, protože prodlužují délku nohou a opticky je zeštíhlují.

Tenisky na klínu

Tyto tenisky jsou alternativou k sandálům pro volný čas – ideální pro aktivní ženu. Sklon a výška podrážky nohy prodlouží a zeštíhlí.

Boty na vysokém podpatku

Ideální budou kozačky pod koleno či nad koleno, boty se špičkou a lodičky na jehlových podpatcích. Tyto boty dokonale prodlouží nohy a odvedou pozornost od silnějších stehen.

BOTY
Ukaž více výpisu z Leden 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel