NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?

2022-02-03
NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?

RÁDA CHODÍTE NA PODPATCÍCH, ALE ČASTO KVŮLI TOMU MÁTE PUCHÝŘE ? NAJDĚTE NEJLEPŠÍ ZPŮSOBY, DÍKY NIMŽ BUDOU BOTY POHODLNĚJŠÍ.

Světlé a stinné stránky dámských vysokých podpatků

Pokud bychom měli vybrat jeden z nejoblíbenějších stylů obuvi u žen, stylové vysoké podpatky by jistě byly v první trojce a možná dokonce na čestném prvním místě. Pravděpodobně Coco Chanel, přemýšlela o vysokých podpatcích a řekla: "Žena v dobrých botách není nikdy ošklivá." Život bez vysokých podpatků si také nedokázala představit Marilyn Monroe, která v jednom z rozhovorů přiznala, že „neví, kdo vynalezl boty na podpatku, ale všechny ženy mu vděčí za mnohé“. Ve skutečnosti je těžké s touto tezí nesouhlasit. Stylové vysoké podpatky mají pozitivní vliv na vzhled ženy - prodlužují postavu, zeštíhlují nohy, dodávají také šarm a sebevědomí.

Bohužel ale boty na vysokém podpatku mají kromě mnoha výhod i některé nevýhody. Za prvé, mohou být velmi nepohodlné. Zvlášť když zvolíme vysoké podpatky, které úplně nesedí naší noze. Nevýhodou chůze v nevhodných a nepohodlných podpatcích je výskyt kuřích ok a puchýřů na chodidlech.


Jak vznikají puchýře na nohou?

Puchýře na nohou se objevují při dlouhodobém nošení těsné a nepadnoucí obuvi. Vlhkost nohou také podporuje tvorbu puchýřů. Nejčastěji jsou důsledkem dlouhodobého tření kůže chodidla o vnitřní stranu svršku, obvykle o patu. Poté se na nejvyšší vrstvě kůže vytvoří malá, tekutinou naplněná a bolestivá bublina.

NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?


Jak se vyhnout puchýřům? Co napodobit Meghan Markle?

Hodně kontroverzí vzbudila před časem Meghan Markle, která měla na nohou o řadu větší (minimálně!) boty na vysokém podpatku. Ukázalo se, že nešlo o společenské faux-pas ani módní přešlap, ale o promyšlené zacházení. Tento trik používá mnoho hvězd a celebrit. Nošením o něco větších podpatků se vyhnete problémům s bolavými chodidly a nepříjemným kuřím okům. Není to však metoda doporučená pro každého a nasazování příliš velkých podpatků na chodidla může způsobit další oděrky na patách.Volte lodičky na nižším podpatku

Vyšší není vždy pohodlnější. Toto pravidlo se perfektně hodí k nošení vysokých podpatků. Čím vyšší je švih bot, tím více se budou prsty schovávat a tlačit do špiček prstů. A to je rychlá cesta ke kuřím okům a puchýřům. Pokud se chcete tomuto typu zdravotních problémů vyhnout, kupte si vysoké podpatky. Již dávno se zjistilo, že nejpohodlnější jsou vysoké podpatky vysoké 5-8 cm. Pro zdraví jsou podle mediků nejbezpečnější podpatky 1-3 cm.Než půjdete na párty, „rozbijte“ boty

Pokud chcete předejít puchýřům a otlakům na nohou, nenoste boty „rovnou z obchodu“ na večírek. Nohy si musí na nové boty zvyknout. Za tímto účelem je nejlepší chodit po domě v botách: nejprve několik minut, poté 2-3 hodiny denně. Oblékněte si je nejlépe na noc, když máte nohy více oteklé. Takto je trochu protáhnete. Abyste se vyhnula puchýřům a odřeninám, aplikujte na citlivá místa ochranné náplasti.Používejte vložky do bot

Puchýře a oděrky se nejčastěji objevují při klouzání nohy v obuvi. Jak tomu předejít? Ujistěte se, že vaše noha lépe sedí. K tomu vám pomohou vložky do bot. Tyto typy měkkých, gelových a dobře padnoucích vložek poskytnou noze další pohodlí a lepší rozložení hmotnosti.
NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?


Použijte náplasti

Pokud víte, kde se vám na nohou neustále tvoří puchýře, okamžitě je chraňte speciálními náplastmi. Minimalizujete tak riziko poranění a bolesti.


Vyberte si správný styl obuvi

Pokud žádná z těchto metod nepomáhá a přesto považujete chození na vysokých podpatcích za opravdová muka a dochází k nesnesitelným oděrkám na patách či špičkách, zvolte jiný styl obuvi. K večerním outfitům můžete nosit boty na vysokém podpatku s otevřenou špičkou a bez podpatku. Vyhnete se tak tření na patách a prsty u nohou již nebudou přitisknuté ke špičkám bot.

Ukaž více výpisu z Únor 2022
Doporučené
Šetříš125,00 Kč
Módní lodičky na  jehlovém podpatkuMódní lodičky na jehlovém podpatku
500,00 Kč625,00 Kč8500 pkt.
Šetříš125,00 Kč
Módní lodičky na  jehlovém podpatkuMódní lodičky na jehlovém podpatku
500,00 Kč625,00 Kč8500 pkt.
Módní lodičkyMódní lodičky
625,00 Kč10625 pkt.
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku
pixel