NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?

2022-02-03
NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?

RÁDA CHODÍTE NA PODPATCÍCH, ALE ČASTO KVŮLI TOMU MÁTE PUCHÝŘE ? NAJDĚTE NEJLEPŠÍ ZPŮSOBY, DÍKY NIMŽ BUDOU BOTY POHODLNĚJŠÍ.

Světlé a stinné stránky dámských vysokých podpatků

Pokud bychom měli vybrat jeden z nejoblíbenějších stylů obuvi u žen, stylové vysoké podpatky by jistě byly v první trojce a možná dokonce na čestném prvním místě. Pravděpodobně Coco Chanel, přemýšlela o vysokých podpatcích a řekla: "Žena v dobrých botách není nikdy ošklivá." Život bez vysokých podpatků si také nedokázala představit Marilyn Monroe, která v jednom z rozhovorů přiznala, že „neví, kdo vynalezl boty na podpatku, ale všechny ženy mu vděčí za mnohé“. Ve skutečnosti je těžké s touto tezí nesouhlasit. Stylové vysoké podpatky mají pozitivní vliv na vzhled ženy - prodlužují postavu, zeštíhlují nohy, dodávají také šarm a sebevědomí.

Bohužel ale boty na vysokém podpatku mají kromě mnoha výhod i některé nevýhody. Za prvé, mohou být velmi nepohodlné. Zvlášť když zvolíme vysoké podpatky, které úplně nesedí naší noze. Nevýhodou chůze v nevhodných a nepohodlných podpatcích je výskyt kuřích ok a puchýřů na chodidlech.


Jak vznikají puchýře na nohou?

Puchýře na nohou se objevují při dlouhodobém nošení těsné a nepadnoucí obuvi. Vlhkost nohou také podporuje tvorbu puchýřů. Nejčastěji jsou důsledkem dlouhodobého tření kůže chodidla o vnitřní stranu svršku, obvykle o patu. Poté se na nejvyšší vrstvě kůže vytvoří malá, tekutinou naplněná a bolestivá bublina.

NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?


Jak se vyhnout puchýřům? Co napodobit Meghan Markle?

Hodně kontroverzí vzbudila před časem Meghan Markle, která měla na nohou o řadu větší (minimálně!) boty na vysokém podpatku. Ukázalo se, že nešlo o společenské faux-pas ani módní přešlap, ale o promyšlené zacházení. Tento trik používá mnoho hvězd a celebrit. Nošením o něco větších podpatků se vyhnete problémům s bolavými chodidly a nepříjemným kuřím okům. Není to však metoda doporučená pro každého a nasazování příliš velkých podpatků na chodidla může způsobit další oděrky na patách.Volte lodičky na nižším podpatku

Vyšší není vždy pohodlnější. Toto pravidlo se perfektně hodí k nošení vysokých podpatků. Čím vyšší je švih bot, tím více se budou prsty schovávat a tlačit do špiček prstů. A to je rychlá cesta ke kuřím okům a puchýřům. Pokud se chcete tomuto typu zdravotních problémů vyhnout, kupte si vysoké podpatky. Již dávno se zjistilo, že nejpohodlnější jsou vysoké podpatky vysoké 5-8 cm. Pro zdraví jsou podle mediků nejbezpečnější podpatky 1-3 cm.Než půjdete na párty, „rozbijte“ boty

Pokud chcete předejít puchýřům a otlakům na nohou, nenoste boty „rovnou z obchodu“ na večírek. Nohy si musí na nové boty zvyknout. Za tímto účelem je nejlepší chodit po domě v botách: nejprve několik minut, poté 2-3 hodiny denně. Oblékněte si je nejlépe na noc, když máte nohy více oteklé. Takto je trochu protáhnete. Abyste se vyhnula puchýřům a odřeninám, aplikujte na citlivá místa ochranné náplasti.Používejte vložky do bot

Puchýře a oděrky se nejčastěji objevují při klouzání nohy v obuvi. Jak tomu předejít? Ujistěte se, že vaše noha lépe sedí. K tomu vám pomohou vložky do bot. Tyto typy měkkých, gelových a dobře padnoucích vložek poskytnou noze další pohodlí a lepší rozložení hmotnosti.
NOŠENÍ DÁMSKÝCH PODPATKŮ: JAK SE VYHNOUT POCHÝŘŮM NA NOHÁCH?


Použijte náplasti

Pokud víte, kde se vám na nohou neustále tvoří puchýře, okamžitě je chraňte speciálními náplastmi. Minimalizujete tak riziko poranění a bolesti.


Vyberte si správný styl obuvi

Pokud žádná z těchto metod nepomáhá a přesto považujete chození na vysokých podpatcích za opravdová muka a dochází k nesnesitelným oděrkám na patách či špičkách, zvolte jiný styl obuvi. K večerním outfitům můžete nosit boty na vysokém podpatku s otevřenou špičkou a bez podpatku. Vyhnete se tak tření na patách a prsty u nohou již nebudou přitisknuté ke špičkám bot.

Ukaž více výpisu z Únor 2022
Doporučené
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel