PLUS SIZE. JAKÉ NOSIT BOTY?

2022-03-21
PLUS SIZE. JAKÉ NOSIT BOTY?

Mnoho žen touží po tom, aby jejich postava působila opticky štíhlejší. Pokud nejste spokojena s vaší postavou, jeden ze způsobů, jak právě opticky prodloužit a zeštíhlit postavu, je výběr správné obuvi. Zde je přehled bot, se kterými tohoto cíle dosáhnete.

Jak zeštíhlit postavu pomocí obuvi?

Jestliže se v průběhu let mění vaše postava, velikost obuvi zůstává stejná. Z tohoto důvodu je charakteristická rozmanitost obuvi většiny žen. Nejdůležitější pravidlo pro výběr bot, které jsou určeny k vizuálnímu zeštíhlení postavy, jsou jednoznačně podpatky (nebo klín). Samozřejmě také boty na plochém podpatku je možné volit takové, aby opticky prodloužily nohu, ale neudělají takovou službu, jakou udělá pár centimetrů podpatku. Vyplatí se však volit obuv, která je zároveň pohodlná. Boty způsobující kuří oka nebo puchýře určitě neoceníte.

V létě budou bosé nohy nejlépe vypadat v odstínu nude. V zimě, když nosíme punčocháče je lepší volit obuv v odstínech černé či hnědé. Opticky splynou s nohou, nebudou tvořit jasnou linii průniku, a tím i nohy budou vypadat lépe.


Jaké boty zvolit, abyste opticky zeštíhlila postavu?

Barva bot má velký význam z hlediska prodloužení celé postavy. Ještě důležitější je však samotný tvar obuvi.

Podpatky

Klasické vysoké podpatky, jsou samozřejmě velmi dobrou volbou pro plus size ženy. Měly by si však dát pozor na to, aby výběr bot neměl příliš tenký podpatek. Je lepší zvolit trochu tlustší a stabilnější podpatek.


Sandály na sloupku


PLUS SIZE. JAKÉ NOSIT BOTY?


I nízký sloupek v sandálech dokáže efektivně vyvážit proporce postavy. Další výhodou je také to, že takové boty jsou většinou pohodlné. Pokud nejste se svou postavou příliš spokojena, měla byste se vyhnout sandálům, které se omotávají kolem lýtka. Nelichotivě bodu vypadat také sandály s pásky kolem kotníku. Zbytečně vytvářejí průsečík, který přidává kila navíc. Nejlepší možností je vybrat si plošší sandály, nejlépe pletené. V této verzi dokonale ladí s romantickým stylem, popřípadě stylem boho.


Klíny

Boty na platformě se silnější podrážkou jsou univerzální, hodí se ke kalhotám i sukni. Jeho hlavní výhodou je, že tento typ obuvi dokonale vyvažuje proporce postavy. Výhodou je také pohodlnost těchto bot. Pro mnoho žen vysoké podpatky nejsou moc pohodlné, a proto sahají po klínech. Klínky jsou oblíbené především jako letní sandály.


Kozačky na široká lýtka

Plus size ženy mají často problém vybrat si správnou obuv pro své potřeby. Platí to zejména u kozaček. Většina modelů kozaček má úzký svršek a je určena spíše pro tenká lýtka. Řešením jsou proto především boty s gumovými nebo obecně materiálovými vložkami. Ve spojení s kůží vypadají velmi elegantně a zároveň snadno sedí na noze. Další možností je vybrat si také semišové kozačky. Často je výrobci nabízejí ve větších velikostech svršku. Zvláště dobrou volbou ženám s plnější postavou jsou kozačky mušketýrky, které sahají po stehna nebo nad kolena. V kombinaci s punčochovými kalhotami jednotné barvy vypadají skvěle. Vizuálně se prolínají a vytvářejí dojem delších nohou. Zvláště pokud kozačky budou mít podpatek nebo vyšší klínek. Nejméně lichotivě budou vypadat kozačky sahající do poloviny lýtka. Těchto se raději vyvarujte.PLUS SIZE. JAKÉ NOSIT BOTY?


Polobotky

Polobotky jsou nejuniverzálnějším typem obuvi, který padne opravdu každému. Široký, stabilní sloupek zaručí pohodlí bez ohledu na váhu. Navíc dodává postavě trochu lehkosti a zároveň skvěle vyrovnává proporce postavy. Poloboty se navíc hodí nejen na jaro a podzim, ale i na teplejší zimu. Můžete si je obout také v létě, protože existují speciální prolamované modely.


Ukaž více výpisu z Březen 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel