PRANÍ BOT V PRAČCE – JE TO BEZPEČNÉ?

2020-08-19
PRANÍ BOT V PRAČCE – JE TO BEZPEČNÉ?PRANÍ V PRAČCE JE NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZPŮSOB, JAKÝM DOSTANEME BOTY ZASE DO FORMY. JAK BOTY V PRAČCE PRÁT, ABY SE NEZNIČILY?


Jaké boty prát v pračce?

Ne všechny boty lze prát v pračce. Hodně záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Obvykle můžete v pračce prát všechny druhy obuvi vyrobené z plátna, bavlny, nylonu, jako jsou plátěnky, sneakersy , tenisky a sportovní obuv. K praní v pračce jsou také vhodné syntetické kůže a polyesterové boty. Všechny boty z kůže, semiše, saténu, hedvábí, stejně jako formální, elegantní a boty na vysokém podpatku prát v pračce není možné. V takovém případě byste se měli rozhodnout pro ruční čištění a péči o výrobky určené pro tento typ obuvi. Pokud si nejste jisti, zda lze boty prát v pračce, vždy zkontrolujte informace na štítku.


dívka v prádle sedí v nákupním košíku s tenisky na nohou

Než vložíte boty do pračky

Aby vaše obuv měla co nejlepší účinek, musíte je správně připravit. Než je hodíte do pračky, setřete co nejvíce nečistot a zbytků vlhkým hadříkem nebo starým zubním kartáčkem. Obvykle je většina bláta a nečistot na podrážce, kterou je třeba před vložením bot do bubnu vyčistit. Rovněž se vyplatí odstranit šněrování a stélky z bot. Můžete je umýt samostatně, ručně nebo je vložit do samostatného sáčku a vložit do pračky.


Jak prát boty v pračce?

Mnozí se bojí dávat boty do pračky, protože by je mohli poškodit. Mezitím je praní bot v pračce bezpečným procesem, pokud budete postupovat podle níže uvedených tipů. Používejte staré ručníky. Aby se zabránilo nárazům bot na stěny bubnu, vyplatí se přidat tlumiče ve formě ručníků. Vložte do pračky 2 velké osušky. Nezapomeňte, že je budete prát se špinavými botami. Proto si nevybírejte bílé nebo nové ručníky.

Použijte pytlík na praní bot.Umístěte boty do speciálního síťového sáčku nebo (pokud nemáte po ruce) – povlečení na polštář. Pytle na praní obuvi zabraňují poškození obuvi během praní v pračce a umožňují vám prát si boty jinými oděvy.


boty v sáčku na prádlo, připravené k praní v pračce

Na kolik stupňů prát boty?

Vzhledem k tomu, že většina sportovní obuvi a tenisek je přilepená, doporučujeme je prát při teplotě 40 ° nebo nižší. Tímto způsobem zabráníte praskání nebo prvků na obuvi a tenisky si zachovají svoji barvu. Pro praní obuvi je nejlepší nastavit jemný cyklus (otáčky pod 500 za minutu) bez odstřeďování. Měl by postačovat jakýkoli jemný prací prostředek. Nepoužívejte žádná změkčovadla textilu, protože je obtížnější je opláchnout a jakýkoli zbytek po použití přitáhne více nečistot..

Jak rychle vysušit boty?

Nevkládejte boty do sušičky, protože by se tím poškodily. Nejlepší způsob, jak vysušit boty, je dát je venku na čerstvý vzduch nebo je zavěsit na prádelní sňůru. Chcete-li urychlit proces sušení a pomoci botám udržovat jejich tvar, můžete do nich umístit válcované listy starých novin.

Jak prát bílé tenisky v pračce?

Bílé tenisky v pračce se perou stejným způsobem jako ostatní typy obuvi. Stačí dodržet všechny výše uvedené kroky. V tomto případě však neperte bílé tenisky s barevnými teniskami. Vyprané bílé tenisky se nejlépe suší na čerstvém vzduchu, ve stínu. Pak se vyhneme výskytu ošklivých žlutých skvrn ze slunce. Pokud jste na čas a chcete je dát na slunce, použijte bramborový škrob. Posypání bramborovým škrobem boty ochrání před žlutými skvrnami. 

Viz také: Jak čistit bílé tenisky?

Ukaž více výpisu z Srpen 2020
Doporučené
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel