Sandálky na klínku - jak je nosit?

2020-06-15
Sandálky na klínku - jak je nosit?SANDÁLY NA KLÍNKU VÝHODNÝ VÝBĚR PRO ŽENY, KTERÉ CHTĚJI MÍT PAR CENTIMETRŮ NA VÍC, VYLEPŠIT SILUETU A PŘITOM MÍT DENNÍ KOMFORTNÍ OBUV. K ČEMU SE HODÍ SANDÁLY NA KLÍNKU?

Kdo vymyslel sadnály na klínku ?

Klínové sandály se vyznačují tím, že je vyplněn prostor mezi patou a podešví. Výsledkem je, že celá podešev má tvar klínu, proto Britové nebo Američané nazývají tento typ obuvi klínové sandály nebo klínové sandály (s klínem). Jediné tzv klín je obvykle vyroben ze dřeva nebo korku. Základna tohoto typu podešví je velmi často potažena jiným materiálem, jako je kůže nebo semiš.

Klínové boty jsou obvykle spojeny s lekcemi historie, pokud jde o řecké divadlo. Klíny nošené řeckými herci však byly tvarově blíže platformovým botám. Ve skutečnosti byl tento specifický tvar podrážky klínu vynalezen mnohem později, v první polovině 20. století.

Klíny v jejich současném tvaru byly navrženy ve 40. letech 20. století v Itálii Salvatore Ferragamo. Kvůli ekonomickým sankcím proti Itálii nemohl Ferragamo nadále dovážet ocel k patám podrážky. „Experimentoval jsem s kousky sardinského korku, tlačil, lepil, upevňoval a ořezával, dokud nebyl zablokován veškerý prostor mezi podešví a patou“ - takto popsal své snahy návrhář sám o vytvoření nových bot. Výsledkem této práce se staly boty s charakteristickou klínovou podrážkou, která u žen rychle získala popularitu. Jistě pomohlo tomu, že nové klíny dychtivě oblékly zástupce vyšších tříd a první pár si postavil na nohy samotnou princeznu Księżna Visconti di Modrone.


Proč nosit klínové sandály?

Nošení klínových sandálů má mnoho výhod. Jedním z nich je bezpochyby pohodlí. Tento typ obuvi také doporučuje nosit kdokoli s problémy se zády.

  • Masivní a stabilní konstrukce. Klínové sandály mají silnou a pevnou podrážku. Jsou spolehlivější a snáze vyvážené.
  • Komfortní. Klínové sandály se rozhodně nosí pohodlněji než sandály na vysokém podpatku. U tohoto typu konstrukce podešve je tělesná hmotnost rovnoměrněji rozložena, a proto nohu příliš nezatěžují.
  • Všestranný a stylový. Klínové sandály vypadají skvěle s téměř jakýmkoli oblečením. Přicházejí v mnoha provedeních, které lze kombinovat s šaty, džíny a šortky - což z nich dělá oblíbenou letní volbu.

Jak si vybrat dobré klínové sandály?

Prvky, kterým musíme věnovat pozornost:

Výška

Při výběru klínových sandálů musíte zvolit výšku klínu podle frekvence nošení nebo příležitosti.

  • klíny 3-8 cm — to je perfektní výška, která se nosí každý den k tričku a džínám. Zároveň klínky 5-8 cm přidají výšku a vaše nohy budou vypadat délší. Tato výška je extrémně univerzální - můžete je oblékat na procházku nebo na večeři.
  • klíny nad 9 cm jedná se o klíny, které jsou ideální pro nošení na večírcích místo vysokých podpatků. Tyto vysoké klíny dokonale prodlouží siluetu a správný střih přidá styl a eleganci.

Styl

Klínové sandály jsou k dispozici v mnoha variantách a stylech. K nejoblíbenějším letním návrhům patří kromě klasických klínových sandálů espadrily na klínech, a sandály s peep Toe.

Styl sandálů je zcela na Vás. Na léto je samozřejmě lepší zvolit sandály v jasných, radostných a výrazných barvách. Výrazná barva bude věnovat více pozornosti nohám.

K čemu nosit sandály na klínku?

Klínové sandály jsou docela univerzální obuv, i když existují i různé oděvy, se kterémi byste měli být opatrní. Klínové sandály ne vždy vypadají dobře s úzkými, nebo s rovnými nohavicemi nebo kalhotami capri.

SANDÁLY NA KLÍNKU DOPORUČEJEME NOSIT S :
  • Šortky Kraťasy + klínové sandály jsou perfektní letní set. Můžete si obléci pěknou bundu ke kraťasům a sandály - skvělá kombinace elegance a ležérního stylu.
  • Mini, midi a maxi sukně. U sukní se vyvarujte překrývajících se tvarů, například tužkové sukně - tato kombinace nevypadá dobře. Pro klíny zvolte spíše volnější sukně.
  • Boho šaty, volné šaty.Zamyslete se nad kombinací pěkných květinových šatů s působivými klínovými sandály.
  • Džíny.. Pokud používáte džíny, které jsou rozšířené, ujistěte se, že spodní část nohy pokrývá většinu klínů. Můžete je kombinovat s pevnými džíny, ale nevybírejte příliš pevné styly. Klínové sandály také vypadají dobře s boyfriend kalhotami.
Ukaž více výpisu z Červen 2020
Doporučené
Šetříš223,00 Kč
Casualové sandálky na klínkuCasualové sandálky na klínku
444,00 Kč667,00 Kč
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel