Vše, co potřebujete vědět o vložkách do bot

2022-09-09
Vše, co potřebujete vědět o vložkách do bot
Už jste si našla svůj vysněný pár bot, tenisek nebo jehlových podpatků na velký večer? Skvělé! Nezapomeňte však, že pro dosažení úplného pohodlí je třeba doplnit je správnými vložkami do bot. Zjistěte, jak si vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
Jaké funkce plní vložky do bot?

Ačkoli je na trhu mnoho typů vložek, z nichž každá má trochu jiné vlastnosti, jejich základní úkoly zůstávají stejné. Mezi nejdůležitější z nich patří podpora a odpružení nohy při chůzi. Vložka umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku na chodidlo, zmírňuje tlak na patu a nárt a zmírňuje nepohodlí při chůzi po nerovném terénu. Tento dojem je tím výraznější, čím tenčí je podrážka boty.


Velmi důležitou funkcí je také otázka hygieny: správně zvolené vložky podporují prodyšnost obuvi a absorbují přebytečnou vlhkost z povrchu pokožky. Díky tomu zůstávají nohy svěží a suché, uvnitř boty nevznikají nepříjemné pachy a snižuje se riziko odřenin a otlaků. Vložky lze kdykoli vyjmout a vyčistit nebo vyprat, což usnadňuje každodenní péči o obuv.


Vložky do bot - typy

Jak jsme již zmínili výše, výběr vložek do bot je opravdu široký. Abychom vám pomohli vybrat ten nejlepší model, připravili jsme pro vás stručný přehled nejběžnějších typů.


Antiperspirační vložky: s perforovaným povrchem obohaceným o látky s antimikrobiálními vlastnostmi - aktivní uhlí nebo ionty stříbra - plní funkci antiperspirantu, čímž snižují pocení nohou, pohlcují přebytečnou vlhkost a blokují množení bakterií zodpovědných za vznik nepříjemného zápachu.


Vložky z přírodní kůže: podporují prodyšnost a chrání pokožku před podrážděním. Přírodní materiál je prodyšný, měkký a šetrný k pokožce, takže boty vybavené tímto typem vložky lze bez obav nosit bez ponožek. Spodní latexová vrstva stabilizuje vložku v botě a prodlužuje její životnost.


Vše, co potřebujete vědět o vložkách do bot

Plstěné vložky: díky vysoké absorpční schopnosti materiálu plní podobnou funkci jako antiperspirantové vložky, zejména pokud jsou opatřeny antibakteriální úpravou. Plsť má také dobré tepelně izolační vlastnosti - proto se často používá k zateplení zimních bot.


Gelové vložky: nosí se do bot na vysokém podpatku, aby se snížil tlak na nárt a prsty, což umožňuje volný pohyb na jehlách nebo platformách bez silné bolesti nohou. Na trhu jsou k dispozici jak plné vložky s gelovými "polštářky", tak tzv. gelové brzdy, určené především k nošení v sandálech nebo na jehlových podpatcích: tyto vložky zajišťují, že se noha při chůzi nebo tanci příliš neposouvá dopředu.


Podložky pod paty: podporují patu při pohybu a mírně zvedají zadní část chodidla, aby se napravily posturální vady a zlepšilo padnutí obuvi. Nejčastěji používanými materiály jsou podložky pod patyjsou přírodní kůže, korek, pěna nebo gelové polštářky.


Správné vložky do bot povýší pohodlí v botách na zcela novou úroveň. Je dobré mít po ruce několik modelů s různými vlastnostmi, abyste je mohli použít, kdykoli to bude potřeba!


Ukaž více výpisu z Září 2022
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel