ZIMNÍ BOTY - JAK SI VYBRAT BOTY, VE KTERÝCH NEZMRZNETE

2020-12-07
ZIMNÍ BOTY - JAK SI VYBRAT BOTY, VE KTERÝCH NEZMRZNETE

KDYŽ TEPLOTY SPADNOU POD NULU A ZA OKNEM PADÁ SNÍH , MUSÍTE MÍT PŘIPRAVENÉ TEPLÉ A KOMFORTNÍ BOTY, KTERÉ MOHOU TYMTO EXTRÉMNÍM PODMÍNKÁM VYHOVOVAT. CO BY MĚLY BÝT DOKONALÉ ZIMNÍ BOTY? HLAVNĚ BY MĚLY BÝT KOMFORTNÍ A VODOODĚLNÉ. JAKÉ JINÉ PRVKY JSOU DŮLEŽITÉ PŘI VÝBĚRU ZIMNÍCH BOT?


Jaké boty do sněhu potřebujete: na každý nebo horskou turistiku?

Než začnete hledat perfektní zimní boty, přemýšlejte o tom, k čemu je skutečně potřebujete. Prvním krokem je přemýšlet o jejich osudu. Obvykle máte dvě možnosti:

  • ležérní zimní boty, které jsou skvělé pro každodenní nošení, dojíždění a venkovní použití
  • zimní trekové boty s extra izolací a přilnavostí přizpůsobené zimním podmínkám, ideální pro sporty, jako je zimní turistika v horách.

Co hledat při nákupu zimních bot a sněhulí?

Musí být teplé.

Uvědomujete si, že většina našeho tepla se ztrácí nejen hlavou a rukama, ale také nohama? Z tohoto důvodu je tak důležité, aby zimní boty udržovaly vaše nohy v teple. Nejlepším řešením je použít uvnitř boty vyložené podšívkou z přírodní ovčí vlny. Vlna dokonale udržuje nohy v teple a pohodlí. U zimních bot se často používají syntetické náhražky, které poskytují lehkou, ale stejně účinnou izolaci.
śniegowce modne i wygodne

Musí být pohodlné.

Nejprve by zimní boty měly být pohodlné. Stojí za to najít kompromis mezi tím, co je v módě, a tím, v čem se cítíme dobře. Správně zvolené zimní boty by měly na jedné straně dobře podepřít kotníky a na druhé straně dát prstům volnost, aby nedošlo k jejich sevření. Mírná vůle v zimních botách je nutná i z jiného důvodu - často k nim nosíme silné ponožky, které poskytují další teplo a pohodlí.


Měly by chránit nohu před vodou.

Pokud se chcete brodit ve sněhových závějích se zimními botami, zvažte nákup nepromokavých bot. Mnoho zimních bot má svršek z nepropustného materiálu nebo gumy. Účinně chrání vnitřek obuvi před vniknutím vlhkosti a vody. To je důležité, protože ne všechny zimní boty jsou vodotěsné. Pokud jsou vaše boty vyrobeny z přírodní kůže, stojí za to je dodatečně impregnovat, o tom si můžete přečíst v článku, jak impregnovat boty.


Měly by mít pevnou podrážku.

Zimní boty by měly být vybaveny tlustými, nejlépe gumovými podrážkami, které jsou ideální pro ochranu před deštěm a sněhem. Vhodný „běhoun“ v podrážkách zajistí trakci, takže můžete zůstat na nohou po kluzkých cestách a silnicích.


śniegowce modne i wygodne

Věnujte také pozornost zapínaní.

Při procházení nabídek internetových obchodů s nabídkami zimní obuvi dávejte pozor na typ zapínání obuvi. Zapínání ovlivňuje střih zimních bot. Mnoho zimních bot se zapíná na suchý zip nebo zipy, díky nimž je rychlé a snadné oblékání a sundávání. Ještě lepší volbou jsou nazouvací boty, které se pohodlněji oblékají a sundávají.

Sznurowane buty z kolei będą najlepiej przylegać do stopy i dopasowują się do kształtu nogi, jeśli poważnie myślisz o chodzeniu na duże odległości w każdą pogodę.

Šněrovací boty, na druhou stranu, budou pro vaši nohu nejlépe vyhovovat a přizpůsobit se tvaru nohy, pokud to myslíte vážně s chůzí na dlouhé vzdálenosti za každého počasí. Pohodlí při nasazování a nasazování také zlepší elastické panely na bocích - tyto se roztahují pro snadný přístup, ale po nasazení dokonale sedí a jsou nutné pro širší lýtka.


Jak nakupovat a měřit zimní boty?

1. Změřte si boty na ponožkách, protože by to mohlo ovlivnit střih. Pokud zkoušíte boty s tlustým ponožky, ale obvykle nosíte tenčí ponožky, boty mohou být trochu příliš volné.


2. Odpoledne si změřte boty. Nohy vám během dne nabobtnají, což znamená, že správné velikosti se dočkáte až odpoledne nebo večer.


3. Vždy si vyzkoušejte boty. Chodidla mají mírně odlišnou velikost, takže se musíte ujistit, že jsou oběma nohám pohodlné. Projděte se v obchodě (nebo v předváděcí místnosti, pokud se snažíte doma), abyste se ujistili, že se boty pohodlně nosí.


Ukaž více výpisu z Prosinec 2020
Výrobce:
Kód výrobce:
Záruka:
Zobrazit všechny detaily
Zavřít
Načítání karty výrobku

pixel